رئیس كمیسیون تلفیق بودجه:

خط قرمز مجلس مردم است

خط قرمز مجلس مردم است به گزارش آنی بازار رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ می گوید که خیلی از نمایندگانی که مخالف رای دادند، مخالف نبودند. حرفشان این است که اگر دولت می خواهد ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی را حذف کند، به ما بگویید که کیفیت حذف آن چگونه است.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، حمیدرضا حاجی بابایی در جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۱ اظهار داشت: این لایحه که شامل سه بخش است. بخش اول ۶۴۴ هزار میلیارد تومان درآمد، بخش دوم ۴۰۸ هزار میلیارد تومان فروش نفت، بخش سوم ۲۹۱ هزار میلیارد تومان استقراض از صندوق توسعه، فروش شرکت ها و ۸۸ هزار میلیارد تومان اوراق بهادار است.
نماینده مردم همدان در مجلس در ادامه در مورد به هزینه های لایحه اظهار داشت: ۹۶۰ هزار میلیارد تومان هزینه های جاری، غیرجاری و اجتناب ناپذیر و ۱۵۵ هزار میلیارد تومان هم اوراق بهادار و ۲۵۱ هزار میلیارد تومان هزینه های عمومی است که ازاین رو اعداد بسیار شفاف و روشن است. این عدد شفاف و روشن است. هر آنچه مخالفان و موافقان فرمودند حق است. سخنانشان عالمانه بود.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: تفاوت بین موافقان و مخالفان مجلس این است که موافقان می گویند کلیات را تصویب نماییم و اصلاحات را انجام دهیم اما مخالفان می گویند که دولت باید همراهی خویش را اثبات کند. روز گذشته با رئیس جمهور صحبت کردم و امروز هم گپ و گفتی و با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه داشتیم.

خیال نمایندگان را از تأمین منافع مردم راحت کنید
حاجی بابایی با اشاره به اینکه خط قرمز مجلس مردم است، خطاب به مسؤلان دولتی اظهار داشت: اگر دولت می خواهد تصمیمی بگیرید باید با همراهی مجلس آنرا تصویب کند تا خیال نمایندگان از تأمین منافع مردم راحت شود. تصمیمات ما چه مثبت چه منفی می تواند ۴۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبارات و منابع دولت را کاهش یا افزایش دهد. خیلی از دوستانی که مخالف رای دادند، مخالف نبودند. حرفشان این است که اگر می خواهید ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کنید به ما بگویید که کیفیت حذف آن چگونه است.
نماینده مردم همدان در مجلس یازدهم خطاب به رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار داشت: بحث نمایندگان این است که ۱۷۲ هزار میلیارد تومان کفاف سختی ها را نمی دهد باید افزایش پیدا کند. نمی توان پروژه های استانی را حذف نمود به همین خاطر توافق کردیم که پروژه های حذف شده سرجایش بازگردد. تجمیع ردیف ها خوب است اما حق و حقوق مناطق نباید ضایع شود.
رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودحه ۱۴۰۱ با اشاره به اینکه اگر کلیات رد شود، ده روز دیگر باردیگر در مجلس حضور پیدا خواهد کرد، اظهار داشت: دولت می گوید من هر آنچه انجام داده ام همین است و حاضرم با مجلس در مورد تغییرها مذاکره کنم. فضای عمومی جامعه، وحدت مجلس و دولت را با هم می خواهد. حتی اگر همه ما پشت سر هم بایستیم باز هم در مقابل مشکلات کم می آوریم.

نظارت مجلس باید قدرت پیدا کند
دست نماینده برای اعمال کار در منطقه باز باشد

نماینده مردم همدان در مجلس تاکید کرد: هر ردیفی که مجلس را محدود کرده است، باید به حالت قبلی بازگردد. نظارت مجلس باید قدرت پیدا کند. دست نماینده برای اعمال کار در منطقه باز باشد. نماینده باید تصمیم بگیرد و مردم به او اعتماد کند. با تمام قدرت به دولت کمک می نماییم که به شعارهایش عمل کند. دولت گفته به ما کمک کنید تا رشد هشت درصدی را رقم بزنیم. ما می دانیم که در وضعیت کنونی هشت درصد مشکل است اما دولت گفته که برای ۴.۵ درصد رشد از راه سرمایه گذاری به ۳۴۶۰ میلیارد تومان پول می خواهید. شما فرمودید که از راه بهره وری ۳.۵ درصد رشد ایجاد خواهید کرد و ما به شما کمک خواهیم کرد. محرومیت زدایی برای ما مهم می باشد. اشتغال برای ما مهم می باشد. دولت گفته تا یک میلیون شغل را ایجاد خواهد نمود. به مردم اعلام خواهیم کرد که به دولت انقلابی رای دادید و اگر مجلس انقلابی انتقادی می کند به خاطر این است که دولت انقلابی قوی تر کار کند.
او در آخر سخنانش اظهار نمود: اعتقاد دارم که رای به کلیات، جایگاه مجلس را ارتقا می دهد به شرط این که اصلاحات لازم را به همراه دولت انجام دهیم. پس یک رای قاطع بعنوان مجلس انقلابی دهید و پشت سر کمیسیون تلفیق بایستید تا یک بودجه قدرتمند داشته باشیم.
منبع:

1400/10/19
19:55:19
5.0 / 5
329
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش