شروع روند افزایشی فروش جهانی خودرو های الکتریکی

شروع روند افزایشی فروش جهانی خودرو های الکتریکی نیکل و لیتیوم کافی برای تولید 14 میلیون خودروی الکتریکی در سال 2023 وجود دارد.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، گروه کمپین محیط زیستی «حمل ونقل و محیط زیست (T&E) » اعلام نمود که نیکل و لیتیوم کافی برای تولید ۱۴ میلیون وسیله نقلیه الکتریکی در جهان در سال ۲۰۲۳ وجود دارد، بدین سبب اروپا باید مواد خام بیشتری را برای دور شدن سریع تر از نفت تامین کند.
نتایج بررسی ها نشان داد که حداکثر حجم جهانی نیکل و لیتیوم در سال ۲۰۲۵ برای تولید ۲۱ میلیون خودروی الکتریکی در سطح جهان کافی است. T&E اظهار داشت: به استثنای نیکل روسیه، باید مواد خام کافی برای ۱۹ میلیون خودروی الکتریکی در سال ۲۰۲۵ وجود داشته باشد.
فروش جهانی خودرو های برقی بیش از دو برابر شده و در سال ۲۰۲۱ از دو میلیون دستگاه در سال ۲۰۲۰ به ۴.۲ میلیون دستگاه رسیده است. شرکت مشاوره خودرو LMC پیش بینی کرده است که فروش جهانی خودرو های برقی در سال ۲۰۲۳ به ۹ میلیون و در سال ۲۰۲۵ به ۱۴.۲ میلیون برسد.
به نقل از رویترز، قیمت مواد باتری خودرو های الکتریکی طی سال قبل بالا رفته است و نیکل رکوردهای جدیدی را بعد از حمله به اوکراین شکست برای اینکه روسیه یکی از تولیدکنندگان عمده نیکل است. تعدادی از مفسرین نسبت به تنگناهای کوتاه مدت در تامین باتری هشدار داده اند برای اینکه صنعت خودروسازی به سرعت تولید خودرو های بدون آلایندگی را سرعت می بخشد که می تواند مازاد تولید را نیز به همراه داشته باشد.
T&E گفت رقابت برای لیتیوم و نیکل شدید می باشد و اشاره کرد که چین و ایالات متحده برای اطمینان از دسترسی به این مواد خام تلاش نموده اند. اروپا باید از این روند پیروی کند و آژانسی را برای تضمین تامین «فلزات حیاتی با منابع پایدار» بوجود آورد.
جولیا پولیسکانووا، مدیر ارشد T&E اظهار داشت: حالا زمان تمرکز بر تامین مواد خام پایدار مورد نیاز این قاره برای استقلال انرژی و آینده ای سبز است.
1401/02/15
16:05:33
5.0 / 5
199
تگهای خبر: تولید , خودرو , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش