عقب نشینی لندن از تحریم های بیمه ای روسیه

عقب نشینی لندن از تحریم های بیمه ای روسیه لندن برخی محدودیت هایی که مقابل روسیه اعمال کرده بود را برداشت و به شرکتها اجازه داد پوشش بیمه و بیمه اتکایی برای نهادهای در رابطه با روسیه را فراهم آورند


به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشا تودی، لندن تعدادی از محدودیت هایی که مقابل روسیه اعمال کرده بود، برداشت و به شرکتها اجازه داد تا پوشش بیمه و بیمه اتکایی برای نهادهای در رابطه با روسیه را فراهم آورند.
اصلاحیه «مجوز تجارت عمومی تحریم های روسیه – کشتی ها» روز گذشته توسط وزارت تجارت بین الملل انگلیس ابلاغ گردید.
این وزاتخانه در اطلاعیه ای کوتاه توضیح داد: «مجوز عمومی برای حذف بخشنامه 28 (خدمات و منابع مالی مربوط به کالاها و فناوری تحریم شده) از بند یک (h) تصحیح شده است.»
در ادامه این بیانیه آمده است: « این (اصلاحیه) امکان ارائه بیمه و بیمه اتکایی را برای یک شخص در رابطه با روسیه در ارتباط با موارد مندرج در بند یک (a)، مشروط به محدودیت ها و شرایط گسترده تر مجوز، فراهم می آورد.»
بند فوق به شناورها و هواپیماهای دریایی، قطعات سازنده آنها و همین طور موتورهای توربین گازی هوانوردی (مربوط به هواپیما) اشاره می کند.
این محدودیت که در ابتدا به عنوان ابزاری برای لطمه زدن به تجارت نفت روسیه در نظر گرفته شده بود، گویا به سبب ترس از این که چنین محدودیت هایی سبب افزایش قیمت نفت خام و بی ثباتی بیشتر امنیت انرژی جهانی شود، متوقف شده است.
پاتریک دیویسون، مدیر یک گروه صنعتی اظهار داشت: «هیچ ممنوعیتی در انگلیس وجود ندارد که بر محموله های جهانی نفت روسیه تأثیر بگذارد».
وی فایننشیال تایمز اظهار داشت: «با توجه به ماهیت جهانی صنعت بیمه (اتکایی)، وجود محدودیت های اتحادیه اروپا ممکنست بر تمایل برای حمل و نقل نفت روسیه در لندن تأثیر بگذارد.»
اقدام مشابهی برای کاهش تحریم های مقابل روسیه ماه گذشته توسط اتحادیه اروپا انجام شد. در 21 جولای، شورای اتحادیه اروپا اجازه داد تا شرکت های دولتی روسیه، نفت این کشور را به کشورهای ثالث بفروشند.
این شورا همان موقع اعلام نمود: « با هدف جلوگیری از هرگونه پیامد منفی احتمالی برای امنیت غذایی و انرژی در سراسر جهان، اتحادیه اروپا تصمیم گرفت، معافیت ممنوعیت انجام معامله با برخی نهادهای دولتی روسیه در حوزه محصولات کشاورزی و حمل و نقل نفت به کشورهای ثالث را تمدید کند.»
ت 41


1401/05/12
08:47:34
5.0 / 5
178
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش