هشدارهای جدید برای رکود اقتصادی آلمان

هشدارهای جدید برای رکود اقتصادی آلمان به گزارش آنی بازار، هفته نامه اشپیگل نوشت، آلمان در سال آینده یکی از کشورهایی خواهد بود که بدترین صدمه را از کندی اقتصاد در جهان خواهد دید


به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس، هفته نامه اشپیگل به نقل از سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) نوشت، آلمان در سال آینده یکی از کشورهایی خواهد بود که بدترین صدمه را از کندی اقتصاد در جهان خواهد دید.
بر اساس پیشبینی OECD، بزرگ ترین اقتصاد اروپا در سال آینده میلادی 0.7 درصد کوچک تر خواهد شد. این سازمان دلیل این رکود را افزایش هزینه های انرژی عنوان کرده است.
پیش بینی سازمان همکاری و توسعه اقتصادی از پیشبینی موسسه تحقیقات اقتصادی (Ifo) مستقر در مونیخ در اوایل ماه جاری میلادی، 0.3 درصد و از پیشبینی تحلیل گران رویترز، 0.2 درصد بیشتر است.
 باندسبانک، بانک مرکزی آلمان هم در ماه آگوست اخطار داد که رکود اقتصادی در آلمان به میزان زیادی محتمل است و اما هیچ رقمی در این رابطه اعلام نکرد.
رویترز به نقل از بانک مرکزی آلمان اعلام نموده است: «کاهش تولید اقتصادی در ماه های فصل زمستان بسیار محتمل تر شده است. بنا بر اعلام این بانک، نرخ تورم در پاییز می تواند به 10 درصد برسد که حدود 5 برابر هدف بانک مرکزی اروپا برابر با 2 درصد است.»
در ماه آگوست، نرخ تورم در آلمان به 7.9 درصد رسید که دلیل این افزایش افزایش هزینه های انرژی بود.
دور روز پیش، اداره فدرال آلمان از افزایش 86 درصدی قیمت هیزم در این کشور اطلاع داد که نشان داده است با وقوع بحران انرژی در کشورهای اروپایی، آلمانی ها برای گرم کردن منازل خود به هیزم روی آورده اند.
از طرفی، تولیدکنندگان مواد غذایی تازه و یخ زده در آلمان اخطار داده اند که افزایش قیمت برق و گاز در این کشور بزودی آنها را مجبور خواهد نمود که کارخانه های خویش را تعطیل کنند.
آلمان بعنوان بزرگ ترین اقتصاد اتحادیه اروپا هم اکنون با بحران انرژی دست و پنجه نرم می کند، از طرفی صادرات گاز روسیه به این کشور هم کاسته شده است.
پایان پیام/منبع:

1401/07/07
12:13:13
5.0 / 5
149
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش