بزرگ ترین اقتصاد اروپا رنگ خوشی می بیند

بزرگ ترین اقتصاد اروپا رنگ خوشی می بیند به گزارش آنی بازار، داده ها نشان داد که قیمت های تولیدکننده آلمان در دسامبر با سرعت کمتری نسبت به ماه قبل افزوده شد چونکه تورم در بزرگ ترین اقتصاد اروپا کاهش پیدا کرد که تا حدی به علت کاهش قیمت انرژی است.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، اداره آمار فدرال آلمان گزارش داد که قیمت تولید محصولات صنعتی در مقایسه با ماه مشابه سال قبل ۲۱.۶ درصد افزایش پیدا کرده است، در حالیکه انتظار تحلیل گران برای کاهش این نرخ از ۲۸.۲ درصد در نوامبر به ۲۰.۸ درصد رسیده است.
قیمتها در مقایسه با ماه قبل، ۰.۴ درصد کاهش پیدا کرد و کمتر از اجماع برای افت ۱.۲درصدی بود. این سومین سقوط ماهانه متوالی بود چونکه قیمت انرژی کاهش پیدا کرد. کاهش ماهانه در دسامبر به علت کاهش یک درصدی هزینه های انرژی بود. قیمت انرژی در ماه نوامبر، ۹.۶ درصد نسبت به اکتبر کاسته شده بود.
شاخص قیمت تولیدکننده آلمان در ماه های آگوست و سپتامبر به ۴۵.۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رسید که از آن زمان روند نزولی وجود داشته است.
یک منبع به رویترز با استناد به پیش نویس گزارش اقتصادی سالانه خود اظهار داشت: انتظار می رود دولت آلمان در اواخر این ماه پیشبینی تورم خویش را برای سال ۲۰۲۳ از هفت درصد به ۶ درصد کم کند. در کل سال ۲۰۲۲، قیمت تولیدکننده محصولات صنعتی ۳۲.۹ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ افزایش پیدا کرده است.
منبع:

1401/11/01
12:08:05
5.0 / 5
214
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش