اولویت های اقتصاد چین

اولویت های اقتصاد چین آنی بازار: به گزارش آنی بازار، خرده فروشی چین در دو ماه اول سال ۲۰۲۳ به رشد بازگشت اما گسترش فعالیت کارخانه ها کندتر از حد انتظار بود که نشان داده است اقتصاد صدمه دیده هنوز به زمان نیاز دارد تا به صورت کامل از صدمه همه گیری بیرون برود.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، داده های اداره ملی آمار چین امروز(چهارشنبه) نشان داد که تولید صنعتی در دوره ژانویه تا فوریه ۲.۴ درصد بیشتر از سال قبل بوده است که انتظار افزایش ۲.۶ درصدی نظرسنجی رویترز را از دست داده است و البته از رشد ۱.۳ درصدی سالانه دسامبر شتاب گرفت.
خرده فروشی در دو ماه اول ۳.۵ درصد جهش کرد که کاهش ۱.۸ درصدی سالانه دسامبر را معکوس کرد. نتیجه مطابق با انتظارات و امیدهای تحلیل گران برای احیای اقتصادی ناشی از مصرف بود چونکه کاهش تقاضای جهانی، صادرات چین را تضعیف خواهد نمود.
برای سال ۲۰۲۲، سرمایه گذاری دارایی ثابت ۵.۱ درصد سال ۲۰۲۱ افزایش پیدا کرده است. بخش املاک که حدود یک چهارم اقتصاد را تشکیل می دهد، نشانه هایی از بهبود را در شهرهای بزرگ ترنشان داده است.
با این وجود، سرمایه گذاری ملک در ژانویه تا فوریه بعد از کاهش سالانه ۱۲.۲ درصدی دسامبر، ۵.۷ درصد نسبت به دوره مشابه سال ۲۰۲۲ کاهش داشت.
چین بعد از آنکه از هدف خود برای سال ۲۰۲۲ باز ماند و یکی از بدترین عملکردهای خود در نزدیک به نیم قرن گذشته را به ثبت رساند، سال جاری هدف رشد متوسطی را در حدود پنج درصد تعیین کرده است که دستیابی به هدف ۲۰۲۳ کار آسانی نیست و به تلاش بیشتری نیاز دارد.
طبق گزارش رویترز، دولت چین در گزارش جلسه سالانه مجلس، رشد اقتصادی و اشتغال را در اولویت قرار داد.1401/12/24
13:23:10
5.0 از 5
144
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش