رئیس سازمان ملی بهره وری به آنی بازار اعلام كرد

پایین بودن راندمان 4 وزارتخانه و صدا و سیما

پایین بودن راندمان 4 وزارتخانه و صدا و سیما به گزارش آنی بازار، رییس سازمان ملی راندمان از اتصال سامانه ارتقاء و انتصاب مدیران به عملکرد و راندمان آنها آگاهی داد و اظهار داشت: در سال قبل چهار وزارتخانه و صدا و سیما عملکرد خوبی از نظر راندمان نداشتند و امسال از آنها انتظار بیشتری داریم.میر سامان پیشوایی در گفت و گو با ایسنا در پاسخ به سوالی در خصوص این که کدام دستگاهها در عرصه راندمان موفق نبودند و دراین زمینه با سازمان ملی راندمان همکاری نکردند؟ اظهار داشت: در سامانه آینه راندمان ایران (سبا) بصورت آنلاین نام همه دستگاهها و شرکت های دولتی وجود دارد و اطلاعات شان هر سه ماه یکبار بروزرسانی و بارگذاری می شود و همه مردم می توانند بصورت شفاف و عملکرد آنها را ببینند.

وی اضافه کرد: تعداد شرکت های دولتی که راندمان و همکاری لازم را با سازمان ملی راندمان انجام نمی دهند زیاد بوده و به ۶۴ شرکت می رسد اما در بین دستگاه های دولتی وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت صنعت، معادن و تجارت، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و صدا و سیما جزو دستگاه هایی هستند عملکرد خوبی در سال قبل از نظر راندمان نداشتند و از آنها انتظار بیشتری داریم.

رئیس سازمان ملی راندمان در پاسخ به سوال دیگری درباره ی این که باتوجه به تاکید همه مسئولان بر موضوع راندمان و هدف گذاری آن در برنامه هفتم توسعه چه ضمانت اجرائی برای دستگاه اجرائی و کارمندان و مدیران وجود دارد، اظهار داشت: یکی از ضمانت های اجرائی برای افزایش راندمان در شرکتها و دستگاه های دولتی این است که گزارش عملکرد سازمان ملی راندمان بصورت دوره ای در هیئت دولت مورد بررسی قرار می گیرد و طبیعتا مدیرانی که عملکرد خوبی نداشته باشند، تذکر دریافت می کنند.

پیشوایی اظهار داشت: از طرف دیگر کوشیدیم که آنرا به نظام حقوق و دستمزد و سامانه ارتقاء و انتصاب مدیران متصل نماییم که در شرکت های دولتی تا حدود بسیاری موفق بودیم و توانستیم پاداش را به مسئله راندمان متصل و مرتبط نماییم. امسال نیز می خواهیم در عرصه ارتقاء و انتصاب آنرا به راندمان و عملکرد متصل نماییم و اگر مدیری بهره ور نباشد، نباید ارتقا پیدا کند یا منصوب شود.

منبع:

1402/03/02
12:57:21
5.0 از 5
99
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , سازمان , شركت
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش