حضور پررنگ بازارساز در بازار دلار

حضور پررنگ بازارساز در بازار دلار آنی بازار: قیمت دلار امروز با کاهش محدود به کف کریدور ششم برگشت. مفسرین بازارهای مالی معتقدند بازارساز از رخدادهای سیاسی روزهای اخیر بیش ترین بهره را برده و موجب رنج شدن قیمت دلار در هفته های گذشته شده است. آنها پیش بینی می کنند، مادامی که موضوع توافقات و موضوعات کلان کشور سمت وسوی مشخصی بگیرد، دلار در محدوده فعلی نوسان خواهد داشت.به گزارش آنی بازار، قیمت دلار در شروع هفته با کاهش ۵۰۰ تومانی در کف کریدور ششم نوسان داشت.

تجارت نیوز در خبری نوشت: معامله گران به حضور پررنگ بازارساز برای مهار قیمت اسکناس آمریکایی اشاره می کنند و می گویند، همین موضوع دلار را به کف حمایت کشانده و فعالان بازار نیز از ترس نقره داغ شدن در هفته های آتی تمایل چندانی به مبادله ندارند.
پیش بینی ادامه روند رنج برای دلار
تحلیلگران بازارهای مالی میل بازارساز را برگشت دلار به کریدور ۵۰ هزار تومانی می دانند؛ آنها معتقدند این فشار سیاست گذار به جهت خبرسازی و خبردرمانی است و تلاش دارد دلار در روند نزولی قرار بگیرد.
طی روزهای گذشته، تلاش افزایشی های بازار رشد تقاضا بود، اما درحال حاضر جو بازار بیشتر فروشنده است تا خریدار.

کارشناسان اقتصادی معتقدند نتیجه سفر رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران هرچه بود، توانست به بازارهای مالی در کشور روند رنج دهد؛ آنها می گویند بازارها همچنان در ابهام هستند. کارشناسان پیش بینی می کنند، تا آن زمان که سمت وسوی مذاکرات برجام به روشنی مشخص نشود، قیمت دلار روند نخواهد گرفت. معامله گران، فراز و فرودهای دلاری را ذات بازار و موضوعی عادی می دانند.
قیمت تتر ۶۰ هزار تومانی شد
قیمت درهم روز شنبه با رقم ۱۶ هزار و ۴۱۰ تومان معامله شد و کاهش ۲۱۰ تومانی پیدا کرد. قیمت تتر روی رقم ۶۰ هزار و ۹۵۰ تومانی ایستاد و با قیمت دلار تا حدودی برابر شد.

قیمت پوند انگلیس با ۷۶ هزار و ۲۱۰ تومان بسته شد و کاهش ۳۰۰ تومانی داشت. یورو نیز با افت ۳۰۰ تومانی روی رقم ۶۵ هزار و ۶۷۰ تومانی معامله شد.

گفتنی ست اسکناس و حواله دلار روز شنبه با رشد ۱۰۰ تومانی بازگشایی شدند. اسکناس دلار با رقم ۴۴ هزار و ۸۷۹ تومان و حواله دلار با رقم ۴۱ هزار و ۹۰۴ تومان ارائه شد.

منبع:

1403/02/23
09:03:04
5.0 از 5
90
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , خرید , خریدار
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش