در آخرین روز هفته

آخرین وضعیت خرید و فروش اوراق مسكن

آخرین وضعیت خرید و فروش اوراق مسكن به گزارش آنی بازار خریداران و فروشندگان اوراق تسهیلات مسكن، در آخرین روز هفته بیش از ۶۷ هزار ورقه تسه را دست به دست كردند كه نتیجه این مبادلات، ارزش معاملاتی بیش از ۵۱ میلیارد ریالی را رقم زد.


به گزارش آنی بازار به نقل از فرابورس ایران، دادوستد بیش از ۲۷۳ میلیون ورقه بهادار به ارزش بالغ بر یك هزار و ۶۸۷ نتیجه نقل وانتقال های صورت گرفته میان معامله گران در آخرین روز معاملاتی هفته جاری بود.
این رشد حجم و ارزش مبادلات به موازات رشد نزدیك به یك درصدی ( ۹ واحدی آیفكس) رخ داد و بدین ترتیب شاخص كل فرابورس ایران تحت تاثیر مثبت از جانب نماد «مارون» در ارتفاع ۹۷۶ واحدی به استقبال هفته آتی رفت. در جریان بازار، خریداران و فروشندگان اوراق تسهیلات مسكن بیش از ۶۷ هزار ورقه تسه را دست به دست كردند كه نتیجه این مبادلات ارزش معاملاتی بیش از ۵۱ میلیارد ریالی را رقم زد.
همچنین معامله گران با دادوستد بیش از ۲۴ هزار ورقه امتیاز تسهیلات مسكن مردادماه۹۶ به ارزش افزون بر ۱۸ میلیارد ریال، منجر به اختصاص بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی به نماد تسه۹۶۰۵ شدند.
در سمت دیگر بازار، معامله بیش از ۵۰۰ هزار ورقه مرابحه دولتی گندم در نماد «گندم۹۷۰۷» به ارزش بالغ بر ۵۰۲ میلیارد ریال به صدرنشینی این اوراق از نظر حجم و ارزش معاملاتی در تابلو اوراق با درآمد ثابت منجر شد. گفتنی است پذیره نویسی این اوراق در روز ۱۹ مهرماه ۹۶ به اتمام رسید و هم اكنون شاهد معاملات ثانویه این اوراق در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس هستیم.
همچنین قرار است پذیره نویسی اوراق مرابحه گندم در نماد معاملاتی «گندم ۲» دارای سررسید ۴۸ ماهه (چهارساله) از روز شنبه ۲۰ آبان ماه تا بیست ودوم همین ماه در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران به روش حراج انجام شود.
در مجموع تحركات صورت گرفته در تابلو اوراق با درآمد ثابت به مبادله بیش از یك میلیون ورقه به ارزش افزون بر یك هزار و ۱۱۳ میلیارد ریال در این تابلو منتهی شد.نگاهی به مبادلات سهام در فرابورسبا نگاهی به مبادلات سهام شركت ها در بازارهای اول، دوم و پایه مشاهده می كنیم كه امروز بیش از ۷۰ میلیون سهم به ارزش بالغ بر ۱۷۸ میلیارد ریال در بازارهای اول و دوم دست به دست شده است و در تابلوهای معاملاتی بازار پایه هم سهامداران افزون بر ۱۹۲ میلیون سهم را به ارزش بیش از ۲۶۹ میلیارد ریال مبادله كرده اند.

در میان تابلوهای معاملاتی بازار پایه نمادهای «تپكو» و «فالوم» به ترتیب بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی را در اختیار گرفته اند و نمادهای «ذوب» و «سمگا» هم به ترتیب از نظر حجم و ارزش مبادلاتی رتبه نخست را در میان بازارهای اول و دوم به دست آورده اند.

بدین ترتیب با معاملات مثبت در بازارهای سهام و اوراق فرابورس و با سبزپوشی آیفكس، پرونده معاملات این هفته هم بسته شد.
 

1396/08/18
18:36:57
5.0 / 5
4949
تگهای خبر: ارز , تسهیلات , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش