سی ان بی سی اعلام كرد:

چین سرمایه گذاران را آرام می كند

چین سرمایه گذاران را آرام می كند به گزارش آنی بازار چین برای بهبود حال و هوای بازار، همچنان مقادیر زیادی پول نقد را به سیستم مالی خود پمپاژ كرده و روی لبه باریكی بین محدود كردن بدهی و اداره آرام همه امور، حركت می كند.به گزارش آنی بازار به نقل از مهر به نقل از سی ان بی سی، چین برای بهبود حال و هوای بازار خود، همچنان مقادیر زیادی پول نقد را به سیستم مالی خود پمپاژ می كند؛ گویا دومین اقتصاد بزرگ دنیا، روی لبه باریكی بین محدود كردن بدهی و اداره آرام همه امور، حركت را شروع كرده است.
هفته گذشته بانك خلق چین، پول نقدی به ارزش ۸۱۰ میلیارد یوآن (معادل ۱۲۲. ۴ میلیارد دلار آمریكا) را در عملیات مدیریت نقدینگی خود، ظرف ۵ روز متوالی به بازار تزریق كرد. به قول متخصصان، این فعالیت ها كه بزرگترین افزایش خالص هفتگی خود از ژانویه تا كنون را شاهد بودند، بخشی از واكنش پكن به افزایش ركوردی سود اوراق خزانه داری ۱۰ ساله این كشور بود.
كن چئونگ، استراتژیست تبادلات خارجی در بانك میزوهو، كه بر ارز چین و سیاست گذاری های پولی تمركز دارد، اظهار داشت: افزایش سود اوراق خزانه داری دولت چین، سیاست گذاران را عصبی كرده است، ازاین رو برای جلوگیری از افزایش بیشتر این سود، آنها به سیستم نقدینگی تزریق كرده اند تا حال و هوای بازار را بهتر كنند.
تحلیل گر نورما، هفته گذشته در یادداشتی گفت كه سمت سوی سود اوراق خزانه داری تحت تاثیر وحشت از محدودیت های قانونی وضع شده توسط پكن، شكل گرفته است. سود اوراق كه در جهت معكوس قیمت ها حركت می كند، برای مدت كوتاهی در چین به ۴ درصد رسید كه بیشترین مقدار آن در ۳ سال قبل است.
افزایش سود اوراق خزانه داری دولتی كه یك بنچ مارك مالی است، می تواند اقتصاد را با تهدید بالا رفتن هزینه وام گیری مواجه كند و به طور بالقوه ای وضعیت بدهی این كشور را بدتر كند.
 

1396/09/02
13:22:40
5.0 از 5
5075
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش