اطلاعیه رگولاتوری درباره اجرای فاز دوم طرح رجیستری

اطلاعیه رگولاتوری درباره اجرای فاز دوم طرح رجیستری آنی بازار: مرحله دوم طرح رجیستری صرفا برای تمامی مدلهای گوشی تلفن همراه و تبلت اپل از روز سه شنبه 14 آذرماه اجرا می گردد و سایر مدلهای گوشی و تبلت هم به تدریج در هفته های آینده بعد از اعلام رسمی تحت پوشش طرح قرار می گیرند.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا از مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ برپایه این اطلاعیه تمامی خریداران در هنگام خرید باید از اصالت گوشی تلفن همراه و تجهیزات دارای سیم كارت مطمین شوند به همین منظور می توانند شناسه 15 رقمی (IMEI) را – كه بر روی جعبه دستگاه قابل مشاهده است- به شماره 7777 پیامك كنند و یا با استفاده از كد دستوری #7777* و انتخاب گزینه استعلام اصالت، از اصالت گوشی مطمئن شوند.
تمامی پیامك های مربوط به استعلام گوشی با سرشماره HAMTA ارسال می گردد و اگر پیامكی با سرشماره دیگری در پاسخ به كاربر ارسال شود، جعلی بوده و به هیچ وجه قابل استناد نیست.
تمامی مراحل استعلام باید با استفاده از خریدار انجام شده و كاربران بعد از اطمینان از اصالت تلفن همراه كه نشان دهنده قانونی بودن و همینطور استاندارد بودن آن است می توانند تلفن همراه مورد نظر خویش را خریداری كنند.
خریداران حتماً بعد از خرید دستگاه، باید فاكتور رسمی با مهر فروشگاه كه شماره شناسه 15 رقمی (IMEI) دستگاه بر روی آن درج شده را از فروشنده دریافت كنند و درصورت بروز هرگونه مشكل در مورد غیرقانونی بودن گوشی یا تجهیز، فروشنده می بایست پاسخگو باشد.
- خریداران بعد از خرید گوشی تلفن همراه و تجهیزات دارای سیم كارت با شماره گیری كد دستوری #6#*، شناسه بین المللی 15 رقمی (IMEI) گوشی را دریافت می كنند كه این شناسه باید با شناسه ثبت شده بر روی جعبه دستگاه یكسان باشد.
- گوشیهای دو سیم كارته دارای دو شناسه IMEI و گوشیهای چند سیم كارته دارای چند IMEI هستند.
در گام بعدی دستگاه باید در شبكه اپراتوری فعال شود برای این كار خریدار باید كد فعال سازی (Activation Code) را در هنگام خرید از فروشنده دریافت كند.
- برای فعال سازی تجهیز در شبكه اپراتوری، خریدار كد دستوری #7777* را شماره گیری كرده و عدد مربوط به گزینه فعال سازی را انتخاب می كند. بعد از آن شناسه بین المللی 15 رقمی (IMEI) دستگاه و كد فعال سازی مربوط به دستگاه و شماره سیم كارت دستگاهی را كه قصد فعال سازی آن را دارد به ترتیب وارد می نماید. بعد از تائید اطلاعات وارد شده، پیام موفقیت آمیز بودن فرایند را دریافت می كند.
- كاربران باید به این نكته توجه نمایند كه بعد از فعال سازی، تلفن همراه فقط بر روی سیم كارت فعال شده قابلیت استفاده از شبكه را خواهد داشت و در صورتی كه دارنده گوشی یا تجهیز بخواهد از سیم كارت دیگری استفاده كند بایستی فرایند انتقال بهره بردار را بپیماید. در غیر اینصورت تلفن همراه بر روی سیم كارت جدید فقط به مدت 30 روز قابل استفاده خواهد بود.
- خریداران گوشی تلفن همراه درصورت تغییر سیم كارت باید فرایند انتقال بهره بردار را با شماره گیری كد دستوری #7777* و ارسال عدد مربوط به گزینه انتقال بهره بردار انجام دهند.
- درصورت دریافت پیامك در خصوص عدم ثبت گوشی، مشترك می بایست از خرید گوشی اجتناب كرده و گوشی را به فروشنده بازگرداند.
- مسافرانی كه از خارج از كشور گوشی تلفن همراه یا تجهیز دارای سیم كارت خریداری نموده و به همراه خود وارد كشور می كنند باید شناسه بین المللی 15 رقمی (IMEI) تجهیز خریداری شده را در گمرك محل ورود خود ثبت كنند. مسافران در هنگام ثبت شناسه گوشی تلفن همراه خود باید عوارض گمركی آن را پرداخت كرده و رسید آن را نزد خود نگهداری كنند. مسافران بعد از دریافت كد فعال سازی از وزارت صنعت، معدن و تجارت باید آن را در سامانه همتا به آدرس Hamta. ntsw. ir ثبت كنند.
- عوارض گمركی و ارزش گذاری كالای مسافری برپایه ارزشهای ثبت شده در سامانه TSC به آدرس tsc. irica. co انجام می گردد.
- خریداران بعد از خرید گوشی یا تجهیز دارای سیم كارت، درصورت برخورد با هرگونه مشكل و یا شكایت در زمینه استعلام، انتقال مالكیت، هزینه، فعال سازی، جعل در فاكتور و شماره سریال تجهیز و مشكلات گمركی با سامانه 124 سازمان حمایت از تولیدكنندگان و مصرف كنندگان و مركز تماس طرح با شماره 096366 تماس گرفته و یا به پورتال سازمان تعزیرات به آدرس tazirat135. ir رجوع كنند.
- درصورت وجود شكایت با ماهیت فنی شامل دریافت نكردن سرویس از شبكه تلفن همراه علیرغم پیمودن تمام مراحل فعال سازی و دریافت پیامك تائیدیه فعال شدن گوشی تلفن همراه كاربران می توانند با مركز تماس طرح به شماره 096366 تماس بگیرند.
- ثبت و فعال سازی گوشی تلفن همراه یا سایر تجهیزات دارای سیم كارت كاملاً مجانی بوده و خریداران نباید بابت آن هیچ هزینه ای پرداخت كنند.
- گوشی یا تجهیزات دارای سیم كارت كه از مبادی قانونی وارد نشده و شناسه IMEI آن ثبت نشده باشد بعد از گذشت یكماه قطع شده و به هیچ عنوان در شبكه اپراتورهای كشور قابل استفاده نمی باشد.
- بروشور و تراكت اطلاع رسانی و آموزشی درباره نحوه استعلام و فعال سازی در شبكه همراه با گوشی و تجهیزات دارای سیم كارت خریداری شده در تمامی فروشگاههای ارائه كننده این تجهیزات نصب شده است.
-گوشی های اپل كه هم اكنون در شبكه اپراتورها فعال می باشند درصورت تعویض سیم كارت باید در سامانه همتا فرایند انتقال مالكیت را انجام دهند.
 

1396/09/12
23:01:33
5.0 از 5
4869
تگهای خبر: ارز , خرید , خریدار , فروش
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش