مدیركل راهداری: بیشترین عرضه خدمت حمل و نقل در استان یزد مربوط به جاده است

مدیركل راهداری: بیشترین عرضه خدمت حمل و نقل در استان یزد مربوط به جاده است آنی بازار: یزد - ایرنا - مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای یزد با اشاره به چهار هزار و 602 كیلومتر طول راه های استان از جاده بعنوان ركن نخست حمل و نقل عمومی یاد كرد و اظهار داشت: بیشترین میزان عرضه خدمت حمل و نقل مربوط به جاده است.


به گزارش روز جمعه روابط عمومی اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد، محسن صادقیان در نشست كمیسیون ایمنی و حوادث جاده ای استان اضافه كرد: در هشت ماهه سال 1396، 14 میلیون تن كالا از مبدا استان یزد جابجا شد.
وی اظهار داشت: سنگ آهن، گندله، آهن آلات، انواع كاشی، آجر و بلوك، عمده بارهایی هستند كه از مبدا استان یزد جابجا شده است.
به گفته وی یزد به لحاظ موقعیت جغرافیایی همچون استان های شاخص در حوزه راهداری ایران است، طوریكه سال گذشته بیش از 20 میلیون تن كالا از مبداء یزد به نقاط مختلف كشور حمل شده است.
مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان جا به جایی یك میلیون و 482 نفر مسافر از مبداء استان را از دیگر اقدامات سال قبل دانست و اضافه كرد: هم اكنون 209 شركت حمل و نقل كالا و 41 شركت حمل و نقل مسافر در استان مشغول عرضه خدمت است.
صادقیان تعداد ناوگان باری استان یزد را هشت هزار و 708 دستگاه و تعداد ناوگان مسافربری را 750 دستگاه عنوان نمود و ادامه داد: هم اكنون 14 هزار راننده خودروی باربری و یك هزار و 105 راننده مسافربری در استان یزد، مشغول به فعالیت هستند.
وی با اشاره به فرسودگی تعداد قابل ملاحظه ای از ناوگان حمل و نقل استان یزد، تصریح كرد: هم اكنون 33 درصد ناوگان حمل و نقل كالا، 22 درصد سواری های كرایه، 22 درصد اتوبوس ها و بیش از نیمی از خطوط مینی بوس رانی فرسوده هستند.
به گزارش ارسالی، صادقیان در ادامه با اشاره به فعالیت 11 اداره راهداری در شهرستان ها و 14 باب راهدارخانه در جاده های استان، اضافه كرد: یزد در بحث طول راه های شریانی رتبه 10 كشوری، بزرگراه رتبه هشتم، راه اصلی رتبه 14، راه فرعی رتبه 15 و طول راه روستایی رتبه 22 كشوری را داراست.
وی بیان كرد: از مجموع راه های استان، 726 كیلومتر بزرگراه، 640 كیلومتر راه اصلی، 961 كیلومتر راه فرعی و 2 هزار و 274 كیلومتر راه آسفالت روستایی است كه زیرپوشش این اداره كل قرار دارد.
مدیركل راهداری یزد، با اشاره به اینكه سال آینده تمام جاده های استان به شیوه هوشمند تحت كنترل خواهد بود، خاطرنشان كرد: 49 دستگاه دوربین پیشرفته كنترل سرعت، 77 دستگاه دوربین ترافیك، شمار كنترلی و 25 دستگاه دوربین نظارتی در جاده های استان نصب گردید.
صادقیان با اشاره به اینكه كنترل تناژ بار در دستور كار است، اظهار نمود: در آینده ای نزدیك سه دستگاه كنترل وزنی بارهای ورودی و خروجی در یزد نصب می گردد.
وی در ادامه با اشاره به اینكه تمام ناوگان مسافربری استان یزد مجهز به سامانه سپهتن شدند، اظهار داشت: با استفاده از این سامانه تمام ناوگان، هوشمند تحت كنترل خواهد بود.
صادقیان در باره آمار تلفات جاده با اشاره به اینكه در هشت ماهه امسال 786 مورد تصادف در جاده های استان رخ داد، اظهار داشت: در این مدت 693 نفر مجروح و 119 نفر كشته شدند.
این مسئول خاطرنشان كرد: تعداد تصادفات و مجروحان هشت ماهه امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل هر كدام 25 درصد كاهش دارد.
مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، ساخت 2 باب پاركینگ و استراحتگاه ویژه رانندگان در جاده مهریز - یزد را همچون اقدامات در دستور كار عنوان نمود و اظهار داشت: ایمنی جاده ها فقط با كمك و مشاركت مستمر مردم انجام می گردد.
صادقیان با اشاره به اینكه این اداره كل آمادگی لازم برای عرضه خدمات زمستانی به مردم را دارد، خاطرنشان كرد: بیش از چهار هزار تن شن و نمك در 24 انبار راهدارخانه ها برای ایمنی جاده های استان در هنگام بارندگی و یخبندان ذخیره شده است.
به گفته وی، آماده باش كامل 15 دستگاه كامیون برف روب و 15 دستگاه كامیون نمك پاش از دیگر اقدامات برای عرضه خدمت در زمستان است.
1968/2047 تنظیم كننده: محمودرضا رحمانی **انتشار دهنده: عباسقلی اشكورجیری
@irnayazdd


1396/10/01
13:44:32
5.0 از 5
4978
تگهای خبر: كالا
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش