انجام بیش از پنج هزار پرواز در فرودگاه كرمانشاه

انجام بیش از پنج هزار پرواز در فرودگاه كرمانشاه آنی بازار: كرمانشاه- مدیر كل فرودگاه كرمانشاه با اشاره به اینكه در 10 ماه امسال پنج هزار و45 پرواز در فرودگاه كرمانشاه انجام شده است، اظهار داشت: این تعداد پرواز نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 10 درصدی نشان داده است.


مجتبی بیاتی روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: همینطور در این مدت570 هزار و 560مسافر در فرودگاه كرمانشاه جابجا شده است كه نسبت به سال قبل شاهد رشد 19 درصدی اعزام و پذیرش مسافر بوده ایم.
وی میزان بار جابجا شده توسط مسافرین در طول این مدت را هم سه هزار و 551 تن اعلام نمود و اظهار داشت كه در این بخش هم شاهد رشد 17 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده ایم.
بیاتی اظهار نمود: آمارها همینطور از رشد 14 درصدی پروازها، 24 درصدی مسافر و 15 درصدی بار به ترتیب با 478 نشست و برخاست پرواز، 55 هزار و 441 اعزام و پذیرش مسافر و جابه جایی 299 تن بار در دی ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر می دهد.
فرودگاه كرمانشاه بعنوان فرودگاه هاب منطقه غرب كشور با انجام بیش از 120 پرواز برنامه ای هفتگی به هفت مقصد پروازی داخلی نقش بسزایی در جابه جایی مسافران استان های غربی كشور را دارد.
فرودگاه قدیمی كرمانشاه ابتدا در محله ای بنام مرادآباد با یك باند خاكی در شرق شهر كرمانشاه قرار داشته كه در سال 1350 به محل فعلی و در زمینی به مساحت 200 هكتار در شمال شرقی شهر كرمانشاه احداث شده است.
در سال 1374 با خرید قسمتی دیگر از زمین های مورد نیاز، مساحت فرودگاه به 228 هكتار افزایش یافت و مطالعات لازم برای نیاز منطقه و ضرورت افزایش و بهبود عوامل پروازی برای استفاده از هواپیماهای پهن پیكر تا ایرباس، از قبیل تأسیسات جانبی، ساختمان آتش نشانی و ایمنی زمینی، مدیریت اداری، پایانه مسافربری، پاویون، ساختمان امور فنی، سپاه، پلیس و تعدادی خانه های سازمانی توسعه و تكمیل شد و همزمان با اقدام های فوق باند فرودگاه از طول 2 هزار و 700 متر به سه هزار و 400 متر و پاركینگ هواپیما از 12 هزار و 700 متر مربع به 38 هزار و 220 متر مربع توسعه یافته است.
فرودگاه شهید اشرفی كرمانشاه بعنوان مهمترین فرودگاه منطقه با مركزیت غرب كشور علاوه بر استان كرمانشاه قسمت اعظم نیازهای حمل و نقل هوایی مردم استان های همجوار (كردستان، ایلام و لرستان) و همینطور زائرین عتبات عالیات در كشور عراق را برآورده می نماید.
با توجه به عوارض زمینی منطقه غرب كشور و محدودیت های پروازی فرودگاه های منطقه، این فرودگاه به علت سایت یابی ممتاز و نصب تجهیزات ارتباطی و ناوبری مناسب مهم ترین تامین كننده خدمات مسافری و بار هوایی در منطقه می باشد و در سال 86 با خرید هشت هكتار اراضی ضلع غربی، مساحت فرودگاه هم اكنون به 237 هكتار افزایش یافته است.
3033خبرنگار و انتشار دهنده: فرزاد نویدی


1396/11/12
15:16:04
5.0 از 5
4903
تگهای خبر: خرید
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش