در گفتگو با مهر اعلام شد؛

آنفلوانزای پرندگان یك قدم تا ایست، تخم مرغ درب مرغداری ارزان گردید

آنفلوانزای پرندگان یك قدم تا ایست، تخم مرغ درب مرغداری ارزان گردید آنی بازار: دبیركل كانون سراسری مرغ تخم گذار كشور اظهار داشت: روند گسترش بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در كشور بسیار كند شده است.سید فرزاد طلاكش در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در كشور اظهارداشت: خوشبختانه شیوع سویه جدید این بیماری در كشور گسترشی نداشته و جز در پارك ملی بوجاق بندركیاشهر استان گیلان در نقطه دیگری گزارش نشده است.
وی درباره سویه قبلی آنفلوانزای پرندگان هم اضافه كرد: خوشبختانه پس از قم، استان جدیدی در حوزه واحدهای صنعتی درگیر این بیماری نشده است.
دبیر كل كانون سراسری مرغ تخم گذار كشور ادامه داد: در بحث طیور بومی، چند كانون پراكنده در بعضی استانها همچون كرمانشاه و لرستان گزارش شده است.
طلاكش با تاكید بر اینكه پیشرفت بیماری بسیار كند شده است، درباره دلایل این امر توضیح داد: به خاطر اقدامات كنترلی كه در استانهای درگیر در حال انجام می باشد ضمن اینكه احیانا این آخرین مصاحبه درباره این بیماری است.
به گفته وی جمعیت مرغ های معدوم شده بر اثر این بیماری هم حدود ۲۵ میلیون قطعه است.
طلاكش درباره اینكه چرا با وجود كند شدن روند بیماری و واردات تخم مرغ، قیمت این كالا در بازار كاهش نیافته است؟، اظهار داشت: بهرحال ما در این زمینه با كمبود مواجه هستیم هرچند كمبود هنوز بحرانی نشده است.
وی دلیل دیگر را عدم توازن در توزیع اعلام نمود و اضافه كرد: عمده تقاضا در تهران و عرضه در این استان كم است، تا این كالا از دیگر استانها به تهران برسد مقداری تنش تولید می گردد.
طلاكش با اشاره به اینكه در هفته اخیر تخم مرغ درب مرغداری كیلویی ۵۰۰ تومان ارزان شده است، ادامه داد: با این حال مغازه داران قیمت را كاهش ندادند، اگر دولت پیشنهاد ما را پذیرفته بود و اقدام به درج قیمت روی تخم مرغ می كرد این اتفاقات رخ نمی داد.
وی میانگین قیمت هركیلوگرم تخم مرغ را درب مرغداری ۶۹۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان اعلام نمود.


1396/12/08
22:16:50
5.0 از 5
5377
تگهای خبر: ارز , قیمت , كالا , گسترش
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش