فرماندار گناباد: توسعه كسب و كارها مجازی لزوم رونق اقتصادی این شهرستان است

فرماندار گناباد: توسعه كسب و كارها مجازی لزوم رونق اقتصادی این شهرستان است آنی بازار: گناباد- فرماندار گناباد اظهار داشت: با عنایت به معضلات ناشی از تداوم پدیده خشكسالی، كاهش فعالیتهای كشاورزی، دامپروری و افزایش مهاجرت از این شهرستان توسعه كسب و كارهای مجازی لزوم توسعه و رونق اقتصادی و كاهش مشكلات است.


محمدعلی نبی پور روز پنجشنبه در همایش فناوری اطلاعات و كسب و كارهای مجازی اضافه كرد: بدنبال معضل خشكسالی حدود 20 سال قبل مهاجرت از مناطق روستایی به مناطق شهری و از این شهرستان به دیگر نقاط افزایش یافته است. با عنایت به ظرفیتهای خاص گردشگری گناباد و نقش فناوری اطلاعات باید كسب و كارهای اینترنتی در حوزه گردشگری این شهرستان افزایش یابد.
وی اظهار داشت: با عنایت به معضلات اقلیمی و تبعات خشكسالی توجه به بخش گردشگری در مهمترین اولویت برای رونق اقتصادی گناباد قرار دارد و ضرورت بهره گیری از ظرفیت فناوری اطلاعات برای ثبات و ماندگاری و افزایش اشتغال مردم و همچون جوانان در این منطقه ضروری می باشد.
فرماندار گناباد اضافه كرد: برای نیل به این هدف در وهله نخست باید ظرفیتهای گردشگری را با بهره گیری از ظرفیتهای فضای مجازی و كسب و كارهای اینترنتی به گردشگران و مسافران معرفی نمود.
وی تدوین سند استراتژیك در حوزه اشتغال و كارآفرینی با محوریت فناوری اطلاعات را ضرروی توصیف و بیان كرد: باید در چارچوب این قبیل همایشها و فعالیتهای علمی به این مهم عنایت كرد. دانشگاهها و مراكز آموزش عالی هم باید به كارآفرینی توجه بیشتر داشته باشند.
همایش فناوری اطلاعات و كسب وكارهای مجازی با هدف تبیین فعالیتها و معرفی مشاغل وابسته این بخش به متقاضیان و دانشجویان و ارتباط بین دانشگاه و جامعه برای دستیابی به این هدف برگزار گردید. مركز شهرستان 90 هزار نفری گناباد در فاصله 287 كیلومتری جنوب مشهد واقع است.
2095/1858


1396/12/10
17:02:25
5.0 از 5
4680
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش