139 واحد تولیدی خراسان رضوی تحت تملك بانكها

139 واحد تولیدی خراسان رضوی تحت تملك بانكها آنی بازار: مشهد- استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: تعداد واحدهای تولیدی تملیك شده توسط بانكها در این استان 139 واحد است كه باید برای فعالسازی مجدد آنها برنامه ریزی شده و این واحدها تعیین تكلیف شوند.


استانداری خراسان رضوی روز شنبه به نقل از علیرضا رشیدیان گزارش داد: تمامی این واحدها و بنگاههای اقتصادی بسترهای لازم را برای فعال سازی مجدد دارند بنابراین باید در این راستا برنامه ریزی شود. هر چند این واحدها به علت ناتوانی در بازپرداخت وام و تسهیلات به تملك بانكها درآمده اند اما بر خلاف تصور هیچیك از آنها بدهی مالیاتی و بیمه ای به دستگاههای مختلف ندارند و آماده واگذاری هستند.
وی اضافه كرد: شرایط واگذاری این واحدها نیازمند اصلاحاتی است تا با تسهیل آن رغبت و تمایل متقاضیان برای ورود به این عرصه افزایش یابد. بدین منظور پیشنهاداتی را با استفاده از شورای هماهنگی بانكها، شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان و هم استانداری به تهران عرضه كرده ایم.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: همچون این پیشنهادات تغییر و كاهش رقم آورده متقاضی با عنوان پیش پرداخت از 20 درصد ارزش واحد به پنج تا 10 درصد و هم افزایش مدت بازپرداخت اقساط (مابقی ارزش واحد تولیدی) به جای پنج تا 10 سال به 15 سال است.
وی اظهار داشت: واحدهای دیگری هم هستند كه همچنان با مشكلات متعددی مواجهند اما رویكرد استان، دولت و دستگاه قضایی بر فعالیت و رونق آنها متمركز و همین امر سبب شده تملكشان توسط نظام بانكی به حداقل رسیده و در جهت فعال نگه داشتن آنها تلاش شود.
رشیدیان اضافه كرد: بعضی از این واحدها نیازمند تغییراتی اساسی در نوع مدیریت، بازاریابی و ارتقا سطح تولیدات یا تجهیزات تكمیلی و خط تولید جدید هستند. تعدادی هم باید از نظر فناوری و تجهیزات تولیدی به طور كامل بازسازی و نوسازی شوند و برخی هم شرایط خوبی برای فعالیت دوباره دارند اما به علت قیمت تمام شده بالای كالاها قادر به رقابت در بازارهای بین المللی نیستند و باید برای آن چاره اندیشی شود.
وی ادامه داد: ممانعتی برای ورود بانكها به حوزه واگذاری و فعال سازی این واحدها وجود ندارد. اولویت نخست ما در واگذاری این واحدها صاحبان اصلی آنها و بعد سایرین هستند.
خراسان رضوی با پنج هزار و 616 واحد صنعتی فعال، سرمایه گذاری صنعتی 120 هزار میلیارد ریال و اشتغال حدود 185 هزار نفر در آنها از نظر تعداد واحدها و اشتغال بعد از استانهای تهران و اصفهان رتبه سوم و از نظر میزان سرمایه گذاری رتبه ششم كشور را دارد.
7489/1858


1396/12/12
23:19:35
5.0 از 5
4778
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش