گزارشی از جلسه كارگروه تنظیم بازار،

از توزیع میوه شب عید در 28غرفه تا تامین آرد نانوایی ها در قم

از توزیع میوه شب عید در 28غرفه تا تامین آرد نانوایی ها در قم آنی بازار: قم - جلسه كارگروه تنظیم بازار و تامین ارزاق در حالی روز چهارشنبه در استانداری قم برگزار گردید كه دستگاه های استان آمادگی خویش را برای توزیع میوه شب عید در 28 غرفه، تامین آرد و نظارت بر نانوایی ها و طرح فروش فوق العاده در روزهای نوروز 97 را اعلام نمودند.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، رئیس سازمان جهاد كشاورزی استان قم در این جلسه اظهار داشت: بر مبنای نیاز استان، میوه شب عید تهیه شده است كه در 28 غرفه در نقاط مختلف سطح شهر توزیع می گردد.
محمد رضا طلایی اظهار داشت: زمان عرضه و قیمت میوه شب عید بر مبنای تصمیم گیری ستاد تنظیم بازار در ایام آینده اعلام خواهد شد، ضمن این كه غرفه ها موظف می باشند از 20 اسفندماه سال جاری آماده خدمت رسانی باشند.
وی اضافه كرد: درخواست تهیه یك هزار تن پرتقال و 350 تن سیب صورت گرفته بود كه هم اكنون 518 تن پرتقال و 350 تن سیب خریداری شده و در سردخانه های استان نگهداری می گردد.
وی همینطور از فعالیت كشتارگاه ها در روزهای نوروز 97 در قم اطلاع داد و اظهار داشت: با برنامه ریزی های صورت گرفته، تعدادی از كشتارگاه های دام و طیور به صورت نوبتی فعالیت خواهند كرد تا كمبودی در بازار نباشد.
وی ادامه داد: با اقدام های صورت گرفته مشكلی در عرضه میوه، گوشت قرمز و مرغ در سطح استان نخواهیم داشت.

** معاون بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم هم با اشاره به طرح فروش فوق العاده اتحادیه ها و اصناف در قم اظهار داشت: در این طرح كه از 15 اسفندماه جاری شروع شده است، اجناس با تخفیف 10 تا 15 درصدی عرضه می گردد.
امیر محمدی چهر اضافه كرد: با اصنافی كه قوانین طرح فروش فوق العاده را در واحدهای صنفی رعایت نكنند برخورد می گردد.
وی ادامه داد: برنامه ریزی هایی برای برگزاری نمایشگاه بهاره در استان قم صورت گرفته است تا با شناسایی نقاط قوت و ضعف، مشكلات را مرتفع سازیم.

** رئیس اتحادیه نانوایان استان قم هم با اشاره به این كه در این استان، 506 واحد نانوایی دولتی فعال است اظهار داشت: 50 نانوایی در اطراف حرم حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمكران آماده خدمات رسانی به مسافران در نوروز 97 می باشد.
علی اكبر زارعی اضافه كرد: نانوایان مشكلی با خدمت رسانی در طرح نوروزی ندارند اما نگران كمبود سهمیه آرد هستند و باید با برنامه ریزی بتوان به موقع آرد در اختیار نانوایی ها قرار بگیرد.
وی از كیفیت آرد انتقاد كرد و اظهار داشت: آردی كه به نانوایی های دولتی عرضه می گردد قابل مقایسه با آراد نانوایی های آزادپز نیست و كیفیت خوبی ندارد كه باید به این امر رسیدگی شود تا شاهد رضایت نانوایان، همشهریان و زائران باشیم.
وی اظهار داشت: در استان قم 220 واحد نانوایی آزادپز وجود دارد، ضمن این كه تعدادی نانوایی هم بدون مجوز مشغول به فعالیت هستند.

** مجید آوری فرد مدیركل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم هم با اشاره به این كه محدودیتی در عرضه سهیمه آراد به نانوایان نداریم اظهار داشت: تدابیر لازم انجام شده است تا آرد در اختیار نانوایی های فعال در روزهای نوروز قرار بگیرد.
8138/ 1175


1396/12/16
18:10:24
5.0 از 5
4524
تگهای خبر: ارز , بازار , دستگاه , فروش
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش