یك مقام مسئول خبر داد؛

نوسازی ۵۰۰ دستگاه مینی بوس با وام دهی ۸۰ درصدی قیمت

نوسازی ۵۰۰ دستگاه مینی بوس با وام دهی ۸۰ درصدی قیمت آنی بازار: مشاور ارشد رئیس سازمان راهداری اظهار داشت: نوسازی ۵۰۰ دستگاه مینی بوس نو از محل منابع سازمان راهداری و صندوق كارآفرینی امید با اعطای ۸۰ درصد مبلغ خودرو به صورت وام انجام شد.به گزارش آنی بازار به نقل از مهر، صدرالله بمانا در مراسم تحویل ۵۰۰ دستگاه مینی بوس نو تصریح كرد: در طرح نوسازی ناوگان جاده ای، اولویت سازمان راهداری در سال های گذشته، نوسازی اتوبوس و تاكسی كرایه بود كه تحولات خوبی در این زمینه انجام شد ولی در بخش مینی بوس، در سال های قبل اقدامی انجام نشد؛ بنابراین در دوره جدید طرح نوسازی، اولویت را به مینی بوس ها دادیم.
وی اضافه كرد: ۵۷ هزار مینی بوس فرسوده در كشور داریم كه سن متوسط آنها باید ۱۰ سال باشد ولی هم اكنون ۲۴.۸ سال است.
مشاور ارشد سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای خاطرنشان كرد: میانگین سن ناوگان اتوبوس ۱۰ سال، سواری كرایه ۱۲ سال و كامیون ۱۶ سال است. درواقع مینی بوس ها حتی از كامیون ها هم فرسوده تر هستند.
وی تصریح كرد: مینی بوس داران اكثراً اقشار مستضعف هستند كه در روستاها و شهرهای كوچك به جابجایی مسافر می پردازند، ازاین رو نوسازی ناوگان، كمك بزرگی به معیشت آنها می كند.
این مقام مسئول در سازمان راهداری خاطرنشان كرد: قرارداد نوسازی ۱۸ هزار دستگاه كامیون با شركت نفت از محل صرفه جویی مصرف سوخت به امضاء رسیده است كه امسال اجرا می شود؛ این قرارداد در نهایت برای ۶۵ هزار دستگاه كامیون خواهد بود و سال قبل ۲۸۰۰ دستگاه از این محل (صرفه جویی مصرف سوخت) نوسازی شد.
بمانا، اعتبار در نظر گرفته شده برای اجرای نوسازی ۶۵ هزار دستگاه كامیون را ۲ میلیارد و ۸۶۱ میلیون دلار از منابع شركت نفت عنوان نمود و اضافه كرد: طرح دیگری درباره نوسازی ناوگان جاده ای در دست انجام داریم كه با معاونت اقتصادی نهاد ریاست جمهوری و با نام طرح «كلید به كلید» اجرا می گردد كه اعتبارات این طرح هم از محل صرفه جویی مصرف سوخت بوده و ۱۰ میلیارد و ۶۶۶ میلیون تومان برای آن در نظر گرفته شده است.
وی قیمت هر دستگاه مینی بوس نو را كه امروز به رانندگان تحویل شد، ۲۰۵ میلیون تومان اعلام نمود و اظهار داشت: ۸۰ درصد این قیمت از محل منابع سازمان راهداری و صندوق كارآفرینی امید تسهیلات داده می گردد.
مشاور ارشد سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، مبلغ تسهیلات اعطایی به طرح نوسازی كامیون را هم ۳۲۰ میلیون تومان وام با سود ۹ درصد به شرط تحویل خودروی مشابه فرسوده اعلام نمود.

1397/02/27
13:31:18
5.0 از 5
5074
تگهای خبر: تسهیلات , خودرو , دستگاه , وام
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش