افق كوروش در برنامه به خانه برمی گردیم راهكار ارائه می دهد؛

چگونه یك خرید هوشمندانه داشته باشیم

چگونه یك خرید هوشمندانه داشته باشیم آنی بازار: شركت فروشگاه های زنجیره ای افق كوروش درجهت مسئولیت اجتماعی و مانند مشاوری اقتصادی، با هدف اداره بهتر اقتصاد زندگی، راهكارهایی جهت خرید هوشمندانه و آموزشِ مهارتِ صحیح خرج كردن را عرضه می دهد.به گزارش آنی بازار به نقل از مهر و به نقل از شركت فروشگاه های زنجیره ای افق كوروش، نعیم ابراهیمیان مدرس دانشگاه و از مدیران ارشد افق كوروش با حضور در برنامه «به خانه برمی گردیم»، به عرضه راهكارهایی برای مدیریت هوشمندانه دخل و خرج خانواده در جهت داشتن یك اقتصاد بهتر در زندگی پرداخت.
وی در ابتدای این گفتگوی زنده تلویزیونی كه از شبكه پنح صدا و سیما به صورت زنده روی آنتن می رود، اظهار نمود: شركت فروشگاه های زنجیره ای افق كوروش در جهت ایفای داوطلبانه مسئولیت اجتماعی بر این باور است كه باید به مردم كمك نماییم تا بتوانند اقتصاد خانواده خویش را بهتر اداره كنند. در واقع چشم اندازی كه ما برای خود ترسیم كردیم، زندگی بهتر برای ایرانیانِ شایسته بهترین ها است.
وی اضافه كرد: همانطور كه در جلسه قبل توضیح دادم، ما همواره در تلاش هستیم كه كالاها را با منافع بیشتری كه برای تامین كنندگان محترم مان فراهم می آوریم، با قیمت مناسب تری خریداری نماییم و آن را با كوششی كه در كاهش هزینه ها می نماییم، حتی با هزینه كمتر از این به دست مردم عزیزمان برسانیم و از صرفه جویی های انجام شده از این دو محل، بیشترین تخفیفات ممكن را تقدیم مردم نماییم.
افق كوروش با ۷ هزار نیروی انسانی پیشتاز در اشتغال آفرینی
مدیر ارشد افق كوروش در ادامه ضمن بیان این نكته كه «برای داشتن یك اقتصاد بهتر در زندگی، باید دو مولفه دخل و خرج به خوبی اداره شود»، اظهار داشت: شركت افق كوروش در نظر دارد كه به مثابه یك مشاور اقتصادی، نتایج كسب شده از آخرین یافته هایش را در مورد اداره بهتر اقتصاد زندگی با مردم در بین بگذارد تا بتوانند دخل و خرج خویش را بهتر مدیریت كنند.
وی افزود: نخستین گزینه برای تحقق یك اقتصاد بهتر در زندگی این است كه اعضای خانواده شغل، امنیت شغلی و درآمد پایدار داشته باشند و در این راستا افق كوروش به نوبه خود توفیق یافت كه هفت هزار نفر از مردم عزیزمان را بعنوان همكار در كنار خود داشته باشد و امیدواریم كه بتوانیم پیشتازی در اشتغال آفرینی را همچنان ادامه دهیم.
اعطای نمایندگی افق كوروش به همكاران مغازه دار
وی همینطور اعلام نمود: برای امنیت شغلی و افزایش درآمد همكاران مغازه دارمان هم پروژه اعطای نمایندگی یا به اصطلاح فرانچایز را آغاز كردیم و آن را امسال با قوت دنبال خواهیم كرد.
این مدرس دانشگاه در ادامه با بیانِ اشعاری از شاعر پرآوازه ایرانیِ سعدی شیرازی به مبحث توازن دخل و خرج یك خانواده پرداخت و اظهار داشت: به قول جناب سعدی «چو دخلت نیست خرج آهسته تر كن، كه می خوانند ملاحان سرودی، اگر باران به كوهستان نبارد به سالی دجله گردد خشك رودی!» و ادامه داد: گمان می كنم كه اگر جناب سعدی هم در عصر جدید به سر می برد و خرید از فروشگاه های تخفیفی را تجربه می كرد شاید به جای راه حل آهسته خرج كردن، هوشمندانه خرج كردن را تجویز می كرد.

چگونه هوشمندانه خرید كنیم؟!
این مدرس دانشگاه در مورد هوشمندانه خرید كردن یك خانواده اظهار نمود: خانواده ای را در نظر بگیرید كه ماهیانه ۵۰۰ هزارتومان خرج مایحتاج خود می كند. این خانواده اگر همین مایحتاج را از فروشگاه های تخفیفی در همسایگی خود كه پرتخفیفترین عرضه كننده مایحتاج ضروری می باشد تهیه نماید، می تواند ماهیانه تا صد هزار تومان صرفه جویی كند و اگر این مبلغ را در ماه های سال ضرب كنید، معنایش افزایش توانِ خرید دو ماه اضافی در سال است.
وی در ادامه به توصیف هوشمندانه خرید كردن پرداخت و اضافه كرد: هوشمندانه خرید كردن بدان مفهوم است كه با كیفیت ترین كالاها را با معتبرترین نشان ها و با بهترین قیمت ممكن، آن هم در تازه ترین شكل خریداری نماییم و از محل این خرید كلی صرفه جویی نماییم و به نیازهایی كه كمتر توانسته ایم به سروقت آنها برویم، فكر كنیم!
تخفیفات همیشگی افق كوروش در فروشگاه اینترنتی اُكالا
این مدیر ارشد شركت فروشگاه های زنجیره ای افق كوروش در عین حال از طریق اندازی فروشگاه اینترنتی اُكالا با ماموریت سفارش گیری و ارسال كالا به درب منزل اطلاع داد و این نكته را مورد اشاره قرار داد كه به نظر ما كیفیت خرید حتی از این هم می تواند بالاتر رود؛ مجموعه افق كوروش از سال قبل در تهران و بزودی در كل كشور پروژه ی راه اندازی فروشگاه اینترنتی با برند اُكالا را كلید زد كه كالاها را با همان خصوصیت ها و تخفیفات به دست مردم عزیز برسانیم؛ در واقع با این سرویس این امكان فراهم گشته است كه افراد بتوانند كالاهای خویش را برای روزهای آینده سفارش دهند و درب منزل تحویل بگیرند. البته ما به این هم بسنده نكردیم و برای آن كه بتوانیم شعف مردم عزیزمان را دوچندان نماییم علاوه بر بالاترین تخفیفات، برنامه های مفصل تخفیفی دیگری علاوه بر تخفیفات معمولمان تدوین و اجرا كردیم.
وی در ادامه خاطرنشان كرد: نظرسنجی های ما از آن حكایت می كند كه مردم ترجیح می دهند به جای آن كه شانس كوچكی برای یك جایزه بزرگ داشته باشند، در هر خرید علاوه بر بالاترین تخفیفات همیشگی، همان موقع و بدون قرعه كشی برنده قطعی جایزه شوند.
با كوپن های ۱۰ تا ۴۰ هزار تومانی در ماه مبارك رمضان؛ افق كوروش، افق مهربانی را رقم زد
این مدیر ارشد افق كوروش افزود: افق كوروش برای اجابت به این خواسته مردم علاوه بر تخفیفات همیشگی، شكل خاص دیگری از تخفیفات را هم به اجرا درآورده، بعنوان مثال در ماه مبارك رمضان امسال، كوپن های ده تا چهل هزارتومانی به مردم تقدیم كردیم كه در واقع علاوه بر تخفیفات همیشگی و معمول، تخفیف مازادی را به صورت كوپن دریافت می كنند؛ افراد می توانند این كوپن ها را به نیازمندان تحویل دهند تا آنها هم از این تخفیف استفاده كنند تا به تعبیری بتوانیم افق مهربانی را رقم بزنیم.
در افق كوروش بدون قرعه كشی برنده باشید
وی همینطور از تخفیفات ویژه به اعضای باشگاه مشتریان افق كوروش هم رونمایی نمود و اظهار داشت: علاوه بر تخفیفات معمول و همیشگی بدون قرعه كشی، تخفیفات اضافی و مازاد دیگری تحت عنوان «تخفیف پلاس» وجود دارد و علاوه بر اینها، افق كوروش بدون قرعه كشی و صرفا برپایه خرید، به مشتریان كالاهای مجانی مختلف شامل محصولات فرهنگی و محصولات مصرفی اعطا می كند تا همه مردم بدون قرعه كشی برنده باشند.
این كارشناس اقتصادی در ادامه متذكر شد: بُعد مهم دیگری كه مغفول واقع می گردد در كنار آن افزایش درآمد و این خرید هوشمندانه، توجه و توسعه مهارت تخصیص منابع محدود به خواسته های نامحدود یا به اصطلاح درست خرج كردن است. در واقع خیلی از ما كه برای دخل و خرجمان چندان برنامه نداریم، همواره با روزهای متفاوت ابتدای ماه و انتهای ماه مواجهیم و این به یك سبك زندگی تبدیل شده است.
ذخیره سازی جزئیات خرید در اپ افق كوروش
وی اضافه كرد: برای مدیریت بهتر هزینه ها باید بدانیم چقدر از درآمدمان را صرف چه چیزهایی می كنیم! برای این كار اپ های مجانی و پولی متعددی وجود دارد اما اشكال اساسی این است كه ورود اطلاعات خرید مایحتاج روزانه كه جزئیات زیادی دارد حدودا نشدنی است اما اپ افق كوروش این امكان را می دهد كه در صورت تمایل افراد جزئیات خرید را به صورت دقیق در نرم افزار ذخیره كند و ما با رجوع به نرم افزار می توانیم مشاهده نماییم كه چه چیزی را و به چه میزان و چرا خریداری كردیم.
به گفته وی، در واقع اپ افق كوروش نقش یك دستیار سریع و دقیق برای ثبت اتوماتیك اطلاعات خرید مایحتاجتان را انجام می دهد تا افراد همواره و به سادگی این امكان را داشته باشند كه بدانند با درآمدشان چه می كنند. علاوه بر این با عضویت در این باشگاه می توان ضمن بهره مندی از تخفیفات همیشگی و تسهیلات نرم افزار تخفیفات مازاد بیشتری هم دریافت كرد.
این مدرس دانشگاه، نخستین مولفه برای دانستن این نكته را كه چگونه زندگی می نماییم، در دانستن چگونه خرج كردن ذكر كرد و با تاكید بر توازن دخل و خرج برای اداره بهتر اقتصاد یك زندگی، تصریح كرد: افرادی كه زندگی شان دوره های مختلفی را تجربه كرده است، این نكته را تایید می كنند كه افزایش درآمد وابسته به افزایش خواسته است ازاین رو لزوم دارد كه علاوه بر افزایش درآمد پایدار، بتوانیم هوشمندانه خرید نماییم و نحوه صحیح درست خرج كردن را بیاموزیم و مهارت آن را توسعه دهیم.

1397/03/05
14:03:50
5.0 از 5
5265
تگهای خبر: اقتصاد , خرید , خریدار , شركت
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش