مهر خبر می دهد؛

درخواست شركت های ریلی برای افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت قطار

درخواست شركت های ریلی برای افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت قطار آنی بازار: هشت شركت ریلی مسافری، با ارسال نامه ای به مدیرعامل شركت راه آهن، خواستار افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت قطار برای سال جاری شدند.به گزارش آنی بازار به نقل از مهر، هشت شركت حمل و نقل ریلی مسافری، در نامه ای به سعید محمدزاده، مدیرعامل شركت راه آهن خواهان افزایش ۲۰ درصدی نرخ بلیت قطارهای مسافری شدند.
در این نامه آمده است: طی سه سال گذشته، هزینه خدمات عرضه شده افزایش یافته و شركت های حمل و نقل ریلی مسافری، خواستار اعمال افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت قطار بر مبنای ماده ۹ قانون دسترسی هستند.
همچنین شركت های ریلی با اشاره به آخرین تغییر قیمت بلیت قطار مسافری در آذر ۹۴، اعلام نموده اند: این در شرایطی است كه در سال گذشته، دستمزد نیروی انسانی ۱۴.۵ و امسال ۱۹.۵ درصد افزایش یافته است كه به صورت متوسط ۱۷ درصد می شود؛ از جانب دیگر، با عنایت به نوسانات ارزی و خرید لوازم و قطعات یدكی ناوگان از خارج، درنتیجه هزینه های جانبی شركت های ریلی افزایش یافته است.
بر اساس این گزارش، شركت های ریلی مسافری خواستار موافقت معاون وزیر راه و شهرسازی با افزایش نرخ بلیت قطار تا ۲۰ درصد نرخ فعلی شدند تا از مشكلات اقتصادی رهایی یابند.
به گزارش آنی بازار به نقل از مهر، ماده ۹ قانون دسترسی آزاد به شبكه حمل و نقل ریلی مصوب سال ۸۴ مجلس شورای اسلامی می گوید:
«نرخ حمل و نقل ریلی بار، متناسب با حمل و نقل جاده ای به صورت توافقی فی درخلال صاحبان كالا و شركت های حمل و نقل ریلی تعیین و اجرا خواهد شد. بهای بلیط مسافرین توسط شركت های حمل و نقل ریلی در هر مسیر و بر حسب نوع و درجه واگن، قطار و خدماتی كه عرضه می گردد تعیین و بعد از تأیید هیأت مدیره راه آهن به مرحله اجرا درمی آید.»
متن كامل این نامه به شرح زیر است:


1397/03/09
17:46:35
5.0 از 5
4715
تگهای خبر: خدمات , شركت , قیمت
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش