عضو كمیسیون اقتصادی مجلس :

ایران فسخ قرارداد بویینگ را پیگیری می كند

ایران فسخ قرارداد بویینگ را پیگیری می كند آنی بازار: تهران- عضو كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با استفاده از محاكم بین المللی، حقوقی و قضایی فسخ قرارداد بویینگ را به صورت جدی پیگیری خواهد نمود.


سید تقی كبیری روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا، درباره اقدام گروه هواپیما سازی بویینگ آمریكا در خصوص فسخ قرارداد با ایران، با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص استفاده از توان داخلی اظهار داشت: این گونه اقدامات هیچ تاثیری در عزم ما نخواهد داشت و آنان نمی توانند اینگونه به ما ضرر وارد كنند.
وی ادامه داد: همواره برای حل مشكلات اقتصادی باید نگاهمان به درون باشد زیرا نگاه به بیرون و كشورهای خارجی اشتباهی بزرگ است.
این عضو كمیسیون اقتصادی مجلس افزود: باید در همه حال بر طبق بیانات رهبر معظم انقلاب به توان داخلی متكی باشیم و اگر نیاز است از روی لزوم با كشورهایی قراردادهایی داشته باشیم، آنان باید تضمین های لازم را بدهند و به آنها متعهد باشند.
وی افزود: ما باید در درازمدت، توان داخلی خویش را ارتقا دهیم تا دشمنان نتوانند به ما ضربه بزنند.
كبیری اضافه كرد: در تجربیات قبلی ما از آمریكایی ها، شاهد نقض قراردادهایشان با دیگر كشورها هم بوده ایم، با خروج این كشور از برجام، بهانه ای برای فسخ اینگونه قرارداده برایشان بوجود آمد.
نماینده مردم خوی در مجلس تصریح كرد: باید از همان ابتدا تضمین قوی از این شركت هوایپماسازی می گرفتیم تا به راحتی قراردادهایشان را نقض نكنند البته در این راستا تذكراتی داده بودیم.
به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، سخنگوی بویینگ روز گذشته، 16 خردادماه اعلام نمود با تصمیم ترامپ رییس جمهوری آمریكا برای خروج از توافق هسته ای با ایران، این شركت دیگر مجوز لازم برای فروش هواپیما به ایران را ندارد.
سیام**9121**9314**1055


1397/03/17
20:19:53
5.0 از 5
4747
تگهای خبر: اقتصاد , شركت
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش