كمبود آب شهر سمنان تا عید فطر برطرف می گردد

كمبود آب شهر سمنان تا عید فطر برطرف می گردد آنی بازار: سمنان- معاون بهره برداری شركت آب و فاضلاب شهری استان سمنان اظهار داشت: مشكل كمبود آب شهر سمنان با اتصال چهار حلقه چاه به شبكه آب این منطقه تا پیش از عید فطر برطرف می گردد.


نادر قدس روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه كرد: از روز یكشنبه چهار دستگاه تانكر هشت هزار لیتری كار آبرسانی به برخی مناطق شهر سمنان را انجام دادند كه این اقدام به منظور رفع نیاز مردم و به صورت موقتی اجرا شد.
وی با اشاره به برنامه ریزی قبلی برای اتصال آب چهار حلقه چاه از پارك سوكان در شرق سمنان به شبكه آب شهری، تصریح كرد: این برنامه حداكثر تا پیش از عید سعید فطر بهره برداری می گردد و دیگر نیازی به آبرسانی با تانكر نخواهد بود.
معاون شركت آب و فاضلاب شهری استان سمنان با تاكید بر این كه آبرسانی با تانكر به شهروندان مركز استان ادامه دار نیست، اظهار داشت: آبرسانی با تانكر در 2 روز گذشته به شهروندان مناطق بلوار فردوسی، بلوار 17 شهریور، منطقه هجرت و شمال شهرك گلستان انجام شده است.
قدس با اشاره به این كه اتصال چهار حلقه چاه به مدار آبرسانی سمنان از مدتها قبل برنامه ریزی و خط انتقال آن كامل است، اضافه كرد: اكنون با همكاری شركت توزیع برق، در حال تكمیل خط برق هستیم و این مرحله تا پیش از عید فطر به اتمام می رسد.
وی با اشاره به برنامه شركت آب و فاضلاب شهری برای جلوگیری از قطع كامل آب با كاهش فشار آب، خاطرنشان كرد: كاهش فشار سبب كاهش مصرف مشتركان می گردد و از قطعی آب جلوگیری می كند و بدین سان مشتركان بیشتری امكان استفاده از آب را دارند.
قدس با اشاره به نیاز آب آشامیدنی مردم شهر سمنان در زمان اوج مصرف، خاطرنشان كرد: شهر سمنان در اوج زمان مصرف 980 لیتر در ثانیه آب نیاز دارد و با عنایت به میزان تامین فعلی 680 لیتر در ثانیه، به میزان 300 لیتر بر ثانیه كمبود آب دارد.
به گفته معاون بهره برداری شركت آب و فاضلاب شهری استان سمنان، از بین هشت شهرستان استان 2 شهر سمنان و شاهرود با كمبود جدی آب در بخش های آشامیدنی، كشاورزی و صنعتی مواجه می باشد كه این چالش در فصل تابستان نمود بیشتری دارد.
وی با بیان این كه مهمترین شهرهای دارای كمبود آب آشامیدنی در زمان اوج مصرف در فصل تابستان شهرهای سمنان و شاهرود هستند كه در مجموع 456 لیتر بر ثانیه كمبود آب دارند، بیان كرد: بیشترین كمبود آب آشامیدنی در استان در ماه های تیر و مرداد 97 به میزان یك میلیون و 350 میلیون مترمكعب پیش بینی می گردد.
معاون شركت آب و فاضلاب شهری سمنان تصریح كرد: كمبود آب آشامیدنی در استان سمنان در ماه فروردین 97 به میزان 300 هزار مترمكعب، در اردیبهشت 700 هزار مترمعكب، در خرداد یك میلیون و 200 هزار مترمكعب بود و بر مبنای برآوردها در شهریور تا یك میلیون مترمكعب است.
تامین آب آشامیدنی مردم استان سمنان 80 درصد از چاه ها، 12 درصد از چشمه ها و هشت درصد از قنات ها تامین می شود، شركت آب و فاضلاب شهری استان سمنان در قالب بیش از 241 هزار انشعاب به 636 هزار و 500 نفر در استان آبرسانی می كند.
متوسط بارندگی سال زراعی جاری نسبت به دراز مدت 19.4 درصد كاهش و نسبت به سال قبل در همین مدت 9.1 درصد كاهش یافته است.
6103/6026


1397/03/22
13:57:50
5.0 از 5
4668
تگهای خبر: شركت
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش