گزارش آنی بازار به نقل از مهر؛

ركودتورمی مسكن ادامه یافت، كاهش ۴۸درصدی معاملات رشد۸۳ درصدی قیمت

ركودتورمی مسكن ادامه یافت، كاهش ۴۸درصدی معاملات رشد۸۳ درصدی قیمت آنی بازار: تازه ترین آمار رسمی از وضعیت بازار مسكن شهر تهران در مهرماه از آن حكایت می كند كه ركود تورمی در این ماه هم ادامه یافت و باوجود كاهش ۴۸ درصدی معاملات، قیمت با ۸۳ درصد رشد همراه بود.به گزارش آنی بازار به نقل از مهر، آمار رسمی دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن معاونت مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره آمار معاملات مسكن مهرماه در شهر تهران نشان داده است كه تعداد كل مبایعه نامه های انجام شده در مهرماه ۹ هزار و ۵۶۱ فقره است كه نسبت به ماه گذشته – شهریور۹۷- (با امضای ۱۰ هزار و ۵۳۷ فقره مبایعه نامه) ۹۷۶ فقره معامله معادل۱۰.۲ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل – مهر ۹۶- با امضای ۱۴ هزار و ۱۹۵ مبایعه نامه معادل ۴۸.۴ درصد كاهش یافته است.
همچنین از نظر میانگین قیمتی متوسط نرخ هر متر مربع واحد مسكونی در مهرماه امسال ۸ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان برآورد شده است كه نسبت به ماه گذشته (شهریور۹۷) ۵.۹ درصد و نسبت به مهرماه سال قبل (مهر ۹۶) معادل ۸۳ درصد افزایش نشان داده است.
بنا بر این گزارش بیشترین تعداد مبایعه نامه های امضا شده در مهرماه در شهر تهران، به منطقه ۵ با هزار و ۳۲۷ فقره معامله و كمترین آن به منطقه ۱۹ با ۶۴ فقره معامله اختصاص دارد. ضمن اینكه بعد از منطقه ۵، منطقه ۲ و ۴ پایتخت به ترتیب با امضای ۷۸۹ و ۷۳۳ فقره مبایعه نامه در رتبه های بعدی قرار دارند.
گرانترین منطقه پایتخت مانند ماههای گذشته در معاملات مسكن مهرماه سال جاری منطقه یك تهران با میانگین هر متر مربع ۱۸ میلیون و ۵۳۲ هزار تومان تخمین زده شده است و در رتبه های بعدی به ترتیب مناطق ۳ و ۲ تهران با میانگین هر متر ۱۵ میلیون و ۷۲۲ هزار تومان و ۱۳ میلیون و ۴۸۲ هزار تومان قرار دارند.
ارزان ترین مناطق پایتخت در معاملات مسكن تهران را منطقه ۲۰ با میانگین قیمت ۳ میلیون و ۹۵۲ هزار تومان به ازای هر متر مربع، در اختیار داشت و بعد از آن منطقه ۱۹ با میانگین قیمتی هر مترمربع ۴میلیون تومان و منطقه ۱۷ با میانگین قیمتی ۴ میلیون و ۴۰ هزار تومان قرار داشتند.
بر اساس این گزارش، ۵ منطقه۱، ۲، ۳، ۵، ۶ با میانگین قیمت بالای ۱۰ میلیون تومان در زمره پرارزش ترین محلات پایتخت قرار داشته اند و ۹ منطقه ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۱۵، ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹، ۲۰ در بازه قیمتی ۳ تا ۵ میلیون تومان خرید و فروش شده اند.
به گزارش آنی بازار به نقل از مهر، دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن معاونت مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی دو روز قبل گزارش وضعیت بازار مسكن شهر تهران در شهریور ماه را منتشر نموده بود كه از كاهش ۳۳ درصدی معاملات و رشد ۷۳ درصدی قیمت نسبت به مدت مشابه سال قبل حكایت داشت.

1397/08/04
15:15:57
5.0 از 5
4304
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , تورم
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش