فعالیت تاكسی های اینترنتی در ارومیه نیازمند نظارت است

فعالیت تاكسی های اینترنتی در ارومیه نیازمند نظارت است آنی بازار: ارومیه- رییس اتحادیه آژانس های تلفنی و موسسه های كرایه دهی اتومبیل ارومیه اظهار داشت: برای جلوگیری از بروز تخلف در تاكسی های اینترنتی باید نظارت بر فعالان این بخش با استفاده از اتحادیه افزایش یابد اما به علت 2 گانگی در مدیریت تاكسی ها این امر میسر نمی گردد.


هادی رضایی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تاكید بر اینكه 2 مرجع سازمان تاكسیرانی و اتحادیه آژانس های تلفنی بر فعالیت تاكسی ها نظارت دارد، اضافه كرد: توسعه تاكسی های اینترنتی در سطح شهرستان سبب شده است تا هر شخصی بدون مجوز بتواند در این صنف فعالیت كند و این امر هم از نظر امنیتی قابل قبول نیست.
وی بیان كرد: وجود 2 مرجع سبب می گردد كه تاكسی ها در بلاتكلیفی بماند و همینطور این امر رسیدگی دقیق به این امور را تحت تاثیر قرار داده است.
وی با اشاره به مشكل این اتحادیه و فعالان این صنف، اظهار داشت: قطع سهمیه بنزین یارانه ای، بیمه نكردن رانندگان و قطع سهمیه دوگانه سوز كردن خودروهای تحت پوشش این اتحادیه از مهمترین چالش های پیش روی این اتحادیه است.
وی در ادامه با اشاره به اینكه یكهزار و 145 واحد تاكسی تلفنی، پیك موتوری، آژانس اجاره خودرو و وانت در سطح شهرستان ارومیه فعالیت می كند، اضافه كرد: 10 واحد از این تعداد در بخش كرایه دهی اتومبیل دارای پروانه فعالیت از جانب اتحادیه است.
رییس اتحادیه آژانس های تلفنی و موسسه های كرایه دهی اتومبیل ارومیه افزود: 850 پروانه فعالیت سیار برای وانت بار و 14 پروانه فعالیت برای دفتر آژانس تلفنی وانت بار صادر گردیده است.
رضایی بیان كرد: 260 مورد در بخش تاكسی تلفنی و 11 مورد در بخش پیك موتوری در سطح شهرستان ارومیه پروانه فعالیت دریافت نمودند.
وی اضافه كرد: چهار هزار نفر راننده تحت پوشش اتحادیه آژانس های تلفنی و موسسه های كرایه دهی اتومبیل در سطح شهرستان ارومیه فعالیت می نمایند.
وی افزود: 800 راننده از این تعداد توسط اتحادیه تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند و به علت قطع سهمیه، مابقی هنوز از خدمات بیمه ای بهره مند نشده اند.
به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا اسنپ، تپسی، كارپینو، نتاكس و ماكسیم همچون تاكسی های اینترنتی است كه در سطح شهرستان فعالیت می كند.
در حال حاضر پنج هزار دستگاه تاكسی در ارومیه مشغول جابجایی مسافران است؛ طرح نوسازی تاكسی های فرسوده هم در سطح شهر ارومیه همزمان با سراسر كشور از نیمه دوم سال 1394 شروع شد.
9918/3072


1397/08/06
14:04:57
5.0 از 5
4863
تگهای خبر: بیمه , خدمات , خودرو , دستگاه
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش