تولید كود از زباله میزان دفن را تا 70 درصد می كاهد

تولید كود از زباله میزان دفن را تا 70 درصد می كاهد آنی بازار: اهواز - مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری اهواز با اشاره به اینكه در تولید كود از زباله نسبت به سایر كلانشهرها عقب هستیم اظهار داشت: با تولید كود از زباله ها میزان دفن آنها بین 60 تا 70 درصد كاسته می شود.


محمدرضا قنواتی چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: البته كودی كه از این زباله ها حاصل می گردد به علت وجود برخی مواد همچون لامپ مهتابی، باتری و مواد شوینده كیفیت چندانی ندارد.
وی خاطرنشان كرد: تجربه سایر كلانشهرها نشان داده است كه این كود به علت كیفیت پایین مشتری چندانی ندارد اما بهرحال دارای یكسری موادمغذی برای خاك هم هم هست از همین رو می توان برای تغذیه خاك از آن استفاده نمود.
قنواتی راهكار اصلی كاهش زباله های شهر اهواز را تفكیك از مبدا دانست و اظهار داشت: در این طرح به علت جداسازی زباله ها كود به دست آمده كیفیت بالایی دارد.
وی افزود: تا ماه آینده مزایده تعیین 2 پیمانكار تفكیك از مبدا برای شرق و غرب اهواز تعیین می شود، در این طرح زباله های رستوران ها هرشب و زباله های خشك ادارت و منازل 2 روز در هفته جمع آوری می شوند.
مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری اهواز تصریح كرد: كود به دست آمده از این زباله ها به علت جداسازی مواد مضر، بسیار مفید می باشد از همین رو این طرح یك توفیق بزرگ به حساب می آید.
قنواتی تصریح كرد: برخی كلانشهرها به سمت تولید انرژی از زباله ها رفتند اما در حد سیستم آزمایشگاهی و نهایتا تا یك مگاوات تولید برق باقی مانده اند.
وی با اشاره به دفن زباله های شهر اهواز در محدوده 115 هكتاری تصریح كرد: بخشی از زباله ها به روش سنتی و بخشی دیگر با روش های سنتی نظیر ' فوكوئوكا' دفن می شوند.
در كلانشهر اهواز روزانه 867 تن زباله از سطح شهر اهواز جمع آوری می گردد از همین رو مساله تفكیك زباله یكی از چالش های اصلی در تمام كلانشهرها است.
بر اساس ماده 5 قانون مدیریت پسماند، مدیریت های اجرایی پسماندها موظفند برپایه معیارها و ضوابط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی ترتیبی اتخاذ كنند تا سلامت، بهداشت و ایمنی عوامل اجرایی تحت نظارت آنها تأمین و تضمین شود، این در حالیست كه كارشناسان دفع زباله در اهواز را خلاف این قانون می دانند.
9887/6002


1397/08/09
20:27:27
5.0 از 5
4832
تگهای خبر: آموزش , تولید , سازمان , كیفیت
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش