تغییر فرهنگ و رویكرد، به توسعه روستاها منجر می گردد

تغییر فرهنگ و رویكرد، به توسعه روستاها منجر می گردد آنی بازار: كاشان - معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور اظهار داشت: توسعه نقاط روستایی در گرو تغییر فرهنگ و نگرش ها می باشد و بخشداران و دهیاران كه می توانند در این میان نقش مهمی ایفا كنند، باید با آموزش های مبتنی بر محیط جهت دهی شوند.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، سعید جندقیان روز پنجشنبه در نشستی با مسئولان و بخشداران شهرستان كاشان بیان كرد: بخشداران و دهیاران باید نقش اساسی در راه توسعه روستاها ایفا كنند اما در مواردی با رفتارهای غیر حرفه ای منجر به بروز مسائلی شدند و از این رو 62 میلیارد ریال برای اولین بار در كشور به آموزش آنها اختصاص یافت.
وی با اشاره به سهم چهار میلیارد ریالی استان اصفهان از این محل اضافه كرد: باید مبحث آموزش و تغییر نگرش به یك مطالبه و دغدغه تبدیل گردد وگرنه با ادامه روند كنونی روستاهای بیشتری در 10 سال آینده خالی از سكنه خواهد شد.
معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور عنوان كرد: باید روی ظرفیت های قانونی، مرور بودجه و برنامه ششم توسعه هم كار شده و با هم افزایی نسبت به رفع مشكلات گام برداریم.
وی، پیشنهاد 12 لایحه به مجلس شورای اسلامی را خاطرنشان كرد و افزود: دولت در مجموع منابع محدودی دارد اما می توان با مطالعه و بررسی دست كم نسبت به خلاء های قانونی احتمالی اقدام نمود.
جندقیان اظهار داشت: تسهیلات و طرح ها بدون رویكرد مناسب، هماهنگی بین دستگاهی و مشاركت مردم مانند كلوخی است كه به سمت روستاها پرتاب می گردد و از این رو نتیجه مورد نظر را به همراه ندارد.
وی با تاكید بر لزوم استفاده از ظرفیت دانشگاه ها، مركزهای آموزش عالی و تشكل های غیر دولتی خاطرنشان كرد: توسعه راهی جز بهره گیری از نظریه های اثبات شده ندارد و باید ظرفیت ها و سرمایه های انسانی، طبیعی، مالی، تجهیزاتی و اجتماعی با آموزش و تشویق ایده پردازی در این مسیر هدایت شود.
سرپرست فرمانداری ویژه كاشان هم در ادامه بیان كرد: خیلی از كشورهای پیشرفته برای تحقق توسعه نسبت به تقویت نقاط روستایی گام برداشتند كه این مهم همچون برای پیشگیری از مسائلی مانند حاشیه نشینی در دولت تدبیر و امید هم به جد پیگیری می گردد.
علی اكبر مرتضایی قهرودی با تاكید بر اهمیت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و بخصوص جامعه محلی اضافه كرد: جاده یكی از بسترهای مهم توسعه است و باید با اولویت بندی نسبت به تقویت زیرساخت های ارتباطی موجود اقدام نماییم.
به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، جمعی از مسئولان و بخشداران در ادامه به تشریح مسائل و درخواست های خود در زمینه های اختصاص ردیف پایدار به روستاها برای مدیریت بحران، تفكیك زمین، نگهداری قنات ها، علائم و روشنایی راه ها، توسعه نامتوازن معدن ها، مدرسه های فرسوده، بوم گردی و ساماندهی رودخانه ها پرداختند.
بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسكن 1395، از جمعیت 79 میلیون و 926 هزار و 270 نفری كشور افزون بر 20 میلیون و 730 هزار نفر (25.9درصد) در 62 هزار و 284 روستا ساكن هستند.
8123


1397/08/10
00:38:24
5.0 از 5
4988
تگهای خبر: آموزش , تسهیلات , ثبات , دستگاه
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش