معاون سازمان صنعت خراسان رضوی:

قیمت مصوب مرغ و تخم مرغ اعلام نشده است

قیمت مصوب مرغ و تخم مرغ اعلام نشده است آنی بازار: مشهد- معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اظهار داشت: طی دو ماه اخیر ستاد تنظیم بازار كشور قیمتی برای مرغ و تخم مرغ تعیین نكرده تا این معاونت نظارت بر عرضه این مواد غذایی را بر مبنای نرخ مصوب آغاز كند.


علی باخرد روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مورد افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ و نظارت بر گرانی در این حوزه اضافه كرد: این معاونت مجری مصوبات كمیسیون تنظیم بازار استان برگرفته از مصوبات ستاد تنظیم بازار كشور است. اگر ستاد تنظیم بازار كشور سقفی برای قیمت مرغ و تخم مرغ اعلام نماید ناگزیر به پشتیبانی از آن سقف قیمتی برای این دو قلم كالا در سطح بازار خراسان رضوی هستیم.
وی اظهار داشت: ادعای متولیان بخش كشاورزی در مورد دلیل افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ، افزایش هزینه های تولید است و نظر كارشناسی آنان در این خصوص مورد استناد قرار می گیرد.
او در مورد ذخیره كالاهای اساسی در خراسان رضوی هم تصریح كرد: بر مبنای سرانه مصرف كالاهای اساسی در استان مشكلی در مورد تامین این كالاها وجود ندارد و ذخیره كافی برای این اقلام مهیا است.
وی اضافه كرد: سامانه انبارها در سطح استان تحت نظارت سازمان صنعت خراسان رضوی است و در مورد اقلام اساسی بخصوص گندم هیچ مشكلی وجود ندارد و ضریب قابل اطمینانی در انبارها مهیا است.
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اظهار داشت: ظرفیت كالاهای اساسی ذخیره شده در انبارهای استان از میانگین كشوری بالاتر است. تابحال 35 هزار انبار از خراسان رضوی در سامانه جامع انبارهای كشور به ثبت رسیده اند اما هنوز انبارهای بیشتری هستند كه ثبت سامانه نشده اند.
وی اضافه كرد: كالایی هنوز از انبارهای ثبت نشده در راه حمل و نقل قرار نگرفته و زمانی صاحبان آنها نیاز به ثبت انبارشان در سامانه را احساس می كنند كه بخواهند از انبارشان كالایی را جا به جا كنند كه در این صورت بدون دریافت بارنامه الكترونیكی مورد تایید اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی این امر میسر نخواهد بود.
7489/1858


1397/08/20
14:23:54
5.0 از 5
4939
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش