دولت 50 میلیارد ریال به پارك نوآوری كردستان كمك می نماید

دولت 50 میلیارد ریال به پارك نوآوری كردستان كمك می نماید آنی بازار: سنندج - معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: دولت برای راه اندازی پارك نوآوری استان كردستان 50 میلیارد ریال كمك می نماید.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا سورنا ستاری روز سه شنبه در بازدید از محل راه اندازی پارك نوآوری استان كردستان گفت: دولت برای پشتیبانی از توسعه فعالیت های دانش بنیان این استان 50 میلیارد ریال در قالب توسعه پارك نوآوری كمك می نماید.
وی با اشاره به جانمایی این پارك در یكی از شهرك های كردستان اظهار داشت: این میزان اعتبار برای توسعه زیرساخت های آن هزینه میگردد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اضافه كرد: همین طور این پارك موجب توسعه متوازن شهری در سنندج میگردد.
استاندار كردستان باز در این بازدید گفت: الان شهر سنندج تنها در غرب منطقه شهری دارای یك پارك جنگلی است و با افتتاح پارك نو آوری در شرق این شهر شاهد تحولی ستودنی در حوزه توازن منطقه ای و بهره مندی مناطق محروم شرق سنندج از یك پارك نوآوری 15 هكتاری با در برگیری فضای سبز و مراكز نو آورانه خواهیم بود.
بهمن مراد نیا اضافه كرد: امید می ورد معاونت عملی و فناوری رییس جمهوری اعتبارات ویژه ای برای اتمام این طرح زیرساختی و خدماتی و استقرار شركت های دانش بنیان و هویت بخشی به جوانان این منطقه در نظر بگیرد.
به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا پارك نوآوری كردستان در زمینی به مساحت 15 هكتار در شهرك ورمقانی راه اندازی میگردد كه 70 درصد آن به فضای سبز اختصاص می یابد و در آن 300 شركت دانش بنیان مستقر میگردد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری پگاه امروز همین طور از كمك 40 میلیارد ریالی دولت به صندوق پژوهش و فناوری پارك علم و فناوری كردستان آگاهی داده بود.
ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برای بازدید از چند طرح و افتتاح پروژه دانش بنیان به كردستان سفر كرده است.
ستاری در این سفر یك روزه، با نماینده ولی فقیه در كردستان دیدار و سپس از پارك نوآوری بازدید كرد.
وی امروز ساختمان بنیاد ملی نخبگان كردستان را افتتاح نمود و در ادامه از شركت های دانش بنیان تولیدی كیمیا بومی سازان، كنترل گستر كهربا، روماك گستر غرب و شركت گیاهان دارویی شفا بازدید نمود.
شركت در شورای اداری استان كردستان آخرین برنامه معاون رئیس جمهور در سفر به كردستان است.
پارك علم و فناوری كردستان در سال 92 و پیرو مصوبات دولت دهم به وجود آمد و ساختمان جدید مركز رشد این مجموعه در زمینی به مساحت 1620 متر و زیر بنای تقریبی 6800 متر در شهریور سال 96 به بهره برداری رسید.
این ساختمان دارای 6 طبقه، شامل 15 آزمایشگاه و كارگاه در طبقه زیرزمین، یك سالن چند منظوره برای برگزاری استارت آپ، فرایندهای شتاب دهی و فضای انجام كارهای گروهی (Co-working Place) است.
در حال حاضر 87 شركت و واحد فناور تحت پوشش پارك علم و فناوری كردستان فعالیت دارند.
3034/6108


1397/08/22
17:48:11
5.0 از 5
4942
تگهای خبر: تولید , خدمات , شركت
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش