گاوداران خراسان شمالی در تامین سبوس مشكل دارند

گاوداران خراسان شمالی در تامین سبوس مشكل دارند آنی بازار: بجنورد- مدیرعامل شركت گاوداران بجنورد اظهار داشت: با عنایت به پایین بودن میزان سبوس تولیدی در كارخانه های آرد استان، گاوداران این منطقه در تامین این محصول با مشكل رو به هستند.


حسینعلی حصاری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: حالا ماهانه یكهزار و 200 تن سبوس در كارخانه های آرد استان استحصال می گردد اما نیاز استان به این محصول، چهار هزار تن است.
وی در بخش دیگر از سخنان خود از اجحاف در توزیع سبوس به گاوداران انتقاد نمود و اظهار داشت: سبوس تولیدی در كارخانه های آرد باید با قیمت مصوب در اختیار دامدار قرار گیرد اما تنها نیمی از این محصول با قیمت مزبور میان این تولید كنندگان توزیع می گردد.
وی اضافه كرد: سبوس استحصالی در كارخانه های آرد سهم دامداران است اما از چند سال قبل كه فعالیت شركت غله زیر نظر جهاد كشاورزی رفته، كارخانه ها تنها نیمی از این محصول را با قیمت مصوب جهاد كشاورزی به دامداران می فروشند و مابقی را با قیمت بیشتری به این تولید كنندگان عرضه می كنند.
حصاری اظهار داشت: این مشكل با جهاد كشاورزی استان مطرح شده و در سفر اخیر وزیر جهاد كشاورزی به استان هم به وی منعكس شد اما تابحال نتیجه مورد انتظار حاصل نشده است.
وی با اشاره به اینكه انتظار می رود جهاد كشاورزی و سایر مسئولان نسبت به حل این مشكل مبادرت داشته باشند اظهار داشت: برای كمك به دامداران، پیشنهاد می گردد كه سبوس استحصالی در كارخانه های آرد، با قیمت تركیبی از قیمت های مصوب جهاد كشاورزی و قیمت كارخانه های آرد، به دامداران تحویل شود.
مدیرعامل شركت گاوداران بجنورد تصریح كرد: حالا سبوس با قیمت مصوب جهاد كشاورزی به ازای هر كیلوگرم پنج هزار و 260 ریال و سبوس كارخانه های آرد 12 هزار ریال عرضه می گردد.
در این استان ماهانه یكهزار و 200 تن سبوس در كارخانه های آرد استان تولید می گردد.
در خراسان شمالی سه میلیون و 500 هزار واحد دامی پرورش داده می شود و این استان جزو هفت استان اول در پرورش دام است.
7185/ 6042


1397/08/23
13:08:40
5.0 از 5
4689
تگهای خبر: تولید , شركت , فروش , قیمت
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش