تردد در برج پرنده نگری تالاب میقان اراك ممنوع گردید

تردد در برج پرنده نگری تالاب میقان اراك ممنوع گردید آنی بازار: اراك - استفاده از برج پرنده نگری تالاب میقان اراك و تردد در این سازه برمبنای مصوبه روز سه شنبه شواری فنی استان مركزی ممنوع گردید.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، نظام مهندسی ساختمان استان مركزی در این نشست گزارشی از جزئیات استقرار برج پرنده نگری تالاب میقان اراك ارائه كرد وطبق مستندات اعلام گردید كه سازه این برج غیراصولی و ناایمن است و استفاده از آن می تواند خطر آفرین باشد.
بر اساس مصوبه شورای فنی استان مركزی مقرر شد نتیجه نهایی درباب ترمیم و بهسازی و با جایگزینی این برج با سازه دیگر در شورای برنامه ریزی و توسعه استان مركزی تصمیم گیری شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مركزی در نشست شواری فنی استان مركزی اظهار داشت: برمبنای مصوبه سال 95 هیات دولت دستگاه های دولتی مكلف هستند 20 درصد از مصارف انرژی خودرا به انرژی های تجدید پذیر و نو اختصاص دهند.
«رقیه یادگاری» اضافه كرد: هدف از این مصوبه استفاده بیشتر از پنل های خورشیدی است تا دستگاه های اجرایی بخشی از انرژی خودرا از راه استقرار تاسیسات انرژی خورشیدی تامین كنند.
وی بیان كرد: شركت توزیع برق استان باید 20 دستگاه پرمصرف برق را شناسایی كند و هزینه استقرار 20 درصد انرژی های تجدید پذیر با استفاده از پنل های خورشیدی را در این دستگاه ها بررسی كند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مركزی افزود: بزودی استقرار چند دستگاه پنل خورشیدی در استان مركزی به صورت آزمایشی آغاز میگردد.
یادگاری عنوان كرد: پیگیری های برای تامین اعتبار این مهم در بودجه 98 با جدیت صورت می گیرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: برج پرنده نگری تالاب میقان اراك مشكلات جدی دارد كه این نقصها توسط نظام مهندسی ساختمان استان مركزی شناسایی شده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مركزی اضافه كرد: استفاده از این برج برمبنای بررسی های صورت گرفته برای مردم خطر آفرین است و باید تابلوهای آگهی دهنده باز بزودی در این مكان نصب شود.
یادگاری گفت: درصورت نبود امكان ترمیم و جابه جایی این برج باید جایگزینی آن با سازه ایمن دیگر دنبال شود.
مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق استان مركزی باز در این نشست اظهار داشت: تامین برق بیشتر از 710 هزار مشترك این استان از راه حدود 20 هزار كیلومتر شبكه فشار متوسط و ضعیف زمینی و هوایی و 16 هزار دستگاه پست هوایی و زمینی تامین صورت می گیرد.
«محمد اله داد» اضافه كرد: استان مركزی در حوزه انرژی های تجدید پذیر پنج مگاوات نیروگاه خورشیدی و برق آبی در اراك و دلیجان در دست اجرا دارد كه بزودی به بهره برداری می رسد.
وی بیان كرد: استفاده از انرژی های نو نقش موثری در حفظ محیط زیست، صرفه جویی و استفاده در زمان بحران ها دارد كه باید بیشتر از پیش مورد توجه قرار گیرد.
مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق استان مركزی افزود: چشم انداز این شركت برای سال 1404، تامین برق پایدار، با كیفیت، اقتصادی و به صورت هوشمند و غیرحضوری است.
اله داد اشاره كرد: حدود 12 هزار كنتور هوشمند فعال با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال تابحال در این استان نصب شده است.
وی بیان كرد: 2 هزار كیلومتر از شبكه های سیمی این استان كه در معرض خاموشی و مواجه با درختان بوده اند كه از راه كابل خودنگه دار جایگزین شده و بیشتر از 50 هزار كنتور فرسوده تعویض شده است.
مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق استان مركزی اضافه كرد: 60 میلیارد ریال اعتبار مصوب در پارسال در حوزه این شركت پیش بینی شد كه 36 میلیارد ریال تخصیص یافت و امسال باز از 42 میلیارد ریال اعتبار مصوب 24 میلیارد ریال تخصیص یافته است.
اله داد بیان كرد: یكی از چالش های مهم در تامین اعتبار بحث ردیف 3 درباب طرح ساماندهی سیستم برق رسانی بازار تاریخی اراك است كه باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی اشاره كرد: این طرح را نمی توان متوقف كرد و از سه میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده امسال تنها 190 میلیون ریال تخصیص یافته است.
مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق استان مركزی افزود: 850 متر مسیر اصلی تردد در بازار اراك باید كانال كشی شود كه تابحال 150 متر با عرض 1 در 60 و ارتفاع 2 در 60 انجام شده و تكمیل این مسیر حدود 150 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
اله داد تصریح كرد: شركت توزیع برق استان مركزی در انجام خدمات خود به سبب افزایش قیمت ها، سختی در تامین كالاهای مورد نیاز و وصول مطالبات با چالش های جدی همراه می باشد.
وی اظهار داشت: مطالبات شركت توزیع برق استان مركزی از یكهزار و 500 میلیارد ریال در پارسال به یكهزار و 700 میلیارد ریال امسال رسیده است.
در نشست شورای فنی استان مركزی شركت دانش بنیان انرژی های نوین گزارشی از احكام مصوب و قوانین تشویقی در پشتیبانی از توسعه منابع انرژی های تجدید پذیر ارائه كرد.
استان مركزی با 12 شهرستان دارای بیشتر از یك میلیون و 400 هزار نفر جمعیت است.
3005/6013/


1397/08/29
14:21:27
5.0 از 5
4616
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش