معاون وزیر اقتصاد؛

حباب قیمت ارز زیاد است، كاهش نرخ ارز در طولانی مدت

حباب قیمت ارز زیاد است، كاهش نرخ ارز در طولانی مدت آنی بازار: معاون وزیر اقتصاد با اشاره به اینكه هم اكنون حباب نرخ ارز زیاد است، اظهار داشت: امیدواریم با پایداری در سیاست ها، شاهد تداوم كاهش نرخ ارز در بلندمدت باشیم.به گزارش آنی بازار به نقل از مهر، میرشجاعیان حسینی امروز در جمع خبرنگاران درباب نرخ ارز گفت: در كوتاه مدت یك افزایش نرخ ارز داشتیم كه دارای نوسان بود. با تغییرات كوچك شدت این نوسان گرفته شد و مسیر كاهشی را طی كرد.
معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه كرد: البته بااینكه الان باز نرخ ارز حباب زیادی دارد اما امیدواریم مسیر كاهشی را ادامه دهد.
وی با اشاره به اینكه تمام دنیا به خرید و فروش ارز در كوچه و بازار كه به صورت غیرقانونی انجام می شود، حساسیت دارند، گفت: این مسائل باید كنترل شود و لازم است با پایداری در سیاست ها، به شفافیت بازار ارز كمك نماییم.
میرشجاعیان اشاره كرد: از مجموع تجاری كشور خواهش داریم كه به حوزه ارز كشور كمك كنند، ارزی كه ناشی از صادرات است باید به كشور بازگردد.
وی اضافه كرد: جنگ اقتصادی صرفاٌ جنگ دولت نیست بلكه كل ملت را تحت تأثیر قرار داده است.
میرشجاعیان گفت: به هر حال در این چند وقت اخیر با سیاست های بانك مركزی، جلوی نوسان نرخ ارز گرفته شد و نرخ در حال درنوردیدن مسیر نزولی است.
معاون وزیر اقتصادی همین طور درباب تغییر قیمت حامل های انرژی همچون بنزین، اظهار داشت: هنوز در این خصوص تصمیمی گرفته نشده است. باید زمان بگذرد تا در این زمینه به جمع بندی برسیم.
میر شجاعیان تصریح كرد: مقرر است میزان مصارف افراد كنترل شود اما اگر از این سیاست، پاسخی نگیریم، قاعدتاً یك سیاست تركیبی باید صورت گیرد تا كمترین فشار را به مردم وارد كند وجلوی مصرف زیاد و قاچاق باز گرفته شود.
وی افزود: الان بودجه در مرحله تدوین پیشنهادات است و سپس بررسی در مجلس در ارتباط با بنزین تصمیم گیری خواهد شد.
معاون وزیر اقتصادی همین طور درباب بودجه ۹۸، اشاره كرد: بالقطع كاهش درآمد نفتی ما را تحت فشار می گذارد از این رو اولویت ما تأمین منابع بودجه است اما این مسئله نباید به بخش رسمی اقتصاد و مالیات دهندگان فشار وارد كند.
وی اضافه كرد: مهار تورم، اولویت دیگر ما است اما به هرحال می دانیم شوكی كه از جانب تحریم به كشور وارد شده شوك بزرگی بود كه تلاش داریم این مسئله را كنترل نماییم.
میرشجاعیان اظهار داشت: تورم مهر و آبان نشان داده است كه شدت افزایش تورم كنترل شده اما باید در بلندمدت بیشتر كنترل شود.

1397/09/07
18:07:07
5.0 از 5
4683
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش