شینهوا؛

ایران برای مقابله با تحریم ها، نفت را در بورس عرضه می كند

ایران برای مقابله با تحریم ها، نفت را در بورس عرضه می كند به گزارش آنی بازار خبرگزاری رسمی چین اعلام نمود ایران برای مقابله با تحریم های آمریكا مقرر است بزودی سه میلیون بشكه نفت را در بازار سهام عرضه نماید.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا شینهوا روز پنجشنبه در مطلبی نوشت: وزیر نفت ایران تایید كرده است مجوز لازم برای عرضه سه میلیون بشكه نفت در بورس به صورت 100 درصد ریالی دریافت شده است.
این گزارش می افزاید: شركت نفت ایران از 5 نوامبر و همزمان با آغاز تحریم های آمریكا ضد تهران، 980 هزار بشكه نفت را در دو مرحله در بورس عرضه نموده بود كه با موفقیت فروخته شد.
شینهوا می افزاید: ایران از عرضه و فروش نفت در بازار سهام بعنوان راهی برای مقابله با تحریم های آمریكا استفاده می نماید و در این راه هم موفق بوده است به صورتی كه خریداران نفت در بورس توانسته اند نفت عرضه شده را صادر كنند و مشكلی در این زمینه وجود نداشته است.
در این گزارش آمده است شركت های خصوصی ایرانی با خرید نفت خام، آنرا به پالایشگاه های كشورهای مختلف كه متقاضی نفت هستند، فروخته اند و تا كنون در این زمینه مشكلی هم نداشته اند.
به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، در اولین مرحله فروش نفت (6 آبان امسال)، یك میلیون بشكه نفت خام ارائه شد اما هشت محموله 35 هزار بشكه ای (معادل 280 هزار بشكه) به نرخ بشكه ای 74 دلار و 85 سنت فروخته شد.
در دومین مرحله فروش نفت خام در بورس انرژی (20 آبان) هم 700 هزار بشكه نفت خام به نرخ بشكه ای 64 دلار و 97 سنت داد و ستد شد.
تاكنون، شیوه فروش نفت در بورس انرژی 20 درصد ریالی و 80 درصد ارزی بوده، اما با عنایت به درخواست ها و پیشنهادات مطرح شده مقرر است از این پس امكان خرید به صورت 100 درصد ریالی هم فراهم گردد.
**آساق**1904**


1397/10/06
14:53:19
5.0 از 5
4433
تگهای خبر: ارز , بازار , بورس , خرید
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش