اخلالگران نظام اقتصادی در اصفهان به 30 سال حبس محكوم شدند

اخلالگران نظام اقتصادی در اصفهان به 30 سال حبس محكوم شدند به گزارش آنی بازار رییس كل دادگستری اصفهان اظهار داشت: اخلالگران نظام اقتصادی در این استان به 30 سال حبس و پرداخت یكهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال جزای نقدی محكوم شدند.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، احمد خسروی وفا روز دوشنبه در نشست خبری اعلام حكم قطعی اخلالگران نظام اقتصادی در این استان اضافه كرد: متهم ردیف اول حمیدرضا جان قربان فرزند علمدار به افترا اختلال در نظام اقتصادی كشور با استفاده از قاچاق تجهیزات پزشكی، ایمپلنت های اسكلتی و پروتز به ۲۰ سال حبس قطعی و پرداخت یكهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال جزای نقدی محكوم شد.
وی افزود: متهم ردیف دوم آزاده سجادیه فرزند یحیی با همین افترا به ۱۰ سال حبس قطعی محكوم شده است.
رییس كل دادگستری استان اصفهان بیان كرد: هر ۲ متهم حالا در زندان به سر می برند و نسبت به هر ۲ متهم حكم در حال اجراست و حبس متهمان شروع شده است.
به گفته وی یكهزار و 200 میلیارد ریال جزای نقدی متهمان به نفع دولت وصول می گردد.
خسروی وفا تصریح كرد: این پرونده متهمان دیگری هم دارد كه بعنوان معاون در جرم افترا به آنها وارد است و پرونده نسبت به این مورد همچنان در دادسرا مفتوح است.
به گفته وی افرادی كه از این ایمپلنت ها، پروتزها و تجهیزات قاچاق ایراد و آسیب بدنی به آنها وارد شده می توانند به دادسرا رجوع و طرح شكایت كنند.
رییس كل دادگستری استان اصفهان خاطرنشان كرد: تابحال حدود هشت نفر كه به آنها آسیب با استفاده از تجهیزات پزشكی قاچاق وارد شده به دادسرا رجوع كردند و این پرونده شاكی خصوصی دارد.
وی بیان كرد: پرونده رسیدگی به شكایت شاكیان خصوصی در دادسرا مفتوح و در حال جمع آوری عدله هستیم و در صورت تكمیل پرونده نسبت به این بخش، پرونده شاكیان خصوصی وارد دادگاه و مورد رسیدگی قرار می گیرد.
وی در مورد دادن رشوه حدود 2 هزار و 300 میلیارد ریال این متهمان به دیگر پزشكان اظهارداشت: چنین موردی در پروند متهمان نبوده است.
خسروی وفا به اخلالگران نظام اقتصادی اخطار داد بعضی از افراد به دنبال سو استفاده از فضای بازار بوده و در این زد و بندها به دنبال كسب منافع نامشروع هستند كه به صورت طبیعی دستگاه قضایی پیگیری های لازم را در این راستا انجام می دهد.
وی افزود: چشمان تیزبین نیروهای اطلاعاتی و دستگاه قضایی این موارد را رصد می كند، با عنایت به اینكه در این پرونده حكم قاطعی صادر شد نسبت به اخلالگران در نظام اقتصادی دستگاه قضایی استان مانند همین پرونده حكم قاطعی صادر می كند.
رییس كل دادگستری استان اصفهان همینطور درباره حكم قاتل ملیكا كودك فلاورجانی اظهار داشت: این حكم به محض اینكه اجازه اجرا را از مركز دریافت كند و در صورتیكه اولیای دم تقاضای اجرا كنند این حكم قابل اجراست، در زمان حال حكم قطعی صادر شده و دیوان عالی كشور رای دادگاه كیفری یك استان اصفهان را تایید كرده است.
وی اضافه كرد: قاتل ملیكا هم محكوم به قصاص و هم محكوم به اعدام است، از جهت تجاوز به عنف به فرد دیگری محكوم به اعدام و از جهت قتل ملیكا محكوم به قصاص شده است كه تا روزهای آینده حكم این قاتل اجرا می گردد.
به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، در مجموع چهار پرونده اختلال گران نظام اقتصادی كشور در استان اصفهان تابحال در دادگاه رسیدگی و برای همه آنها حكم قطعی صادر شد، 2 پرونده دیگر هم در دادسراست كه یك پرونده درمورد فرار مالیاتی با حدود 10 هزار میلیارد ریال بوده كه پیش تر اطلاع رسانی شده است.
همچنین در پرونده ای دیگر 2 متهم از حدود 80 كارت بازرگانی سو استفاده كردند كه این پرونده در دادسرا رسیدگی می گردد و در صورت تكمیل پرونده در دادگاه ویژه مورد رسیدگی قرار می گیرد.
/6026/ 9913/


1397/10/10
13:58:50
5.0 از 5
4376
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش