استاندار یزد :

مردم كاهش قیمت ها را در بازار احساس كنند

مردم كاهش قیمت ها را در بازار احساس كنند به گزارش آنی بازار استاندار یزد با تاكید بر ضرورت افزایش نظارت ها بر فعالیت های بازار تصریح كرد: نظارت ها باید به گونه ای باشد تا قشرهای مختلف مردم خصوصا افراد كم درآمد در مناطق محروم استان آثار كاهش قیمت ها را بتوانند بیشتر احساس كنند.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، محمدعلی طالبی در نشست كارگروه تنظیم بازار استان تصریح كرد: مردم نسبت به شرایط امروز تا حدودی توجیه هستند و با دلیل افزایش قیمت ها هم آشنایی دارند ولی در جریان خیلی از عملكردها نیستند.
وی اضافه كرد: ضروری می باشد، مسئولان گزارش نظارت بر بازار و كاهش قیمت ها را با استفاده از رسانه ها و تریبون های عمومی ارائه نمایند تا همنوایی لازم و احساس مشترك در بین دستگاه ها با نخبگان، رسانه ها و مردم تولید شود.

** برخورد جدی با ضعف نظارت و كم كاری دستگاه ها
استاندار یزد خاطرنشان كرد: سال 1397 رو به آخر است، آنچه قابل تحمل نیست ضعف نظارت و كم كاری دستگاه هاست كه امكان دارد در تنظیم بازار رخ دهد باید در این بخش با تسامح و جدیت برخورد شود.
طالبی افزود: نظارت موضوعی نیست كه بر عهده یك نهاد باشد بلكه كاری جمعی است، انتظار داریم اتحادیه های صنفی فعال تر ورود كنند، هرچه نظارت ها به بخش غیردولتی واگذار شود، تأثیرگذارتر خواهد بود.
وی با اشاره به اینكه نباید قیمت های مصوب بالاتر از میانگین كشوری باشد، افزود: در كنار كوشش برای كاهش قیمت تولید، شفافیت در همه فعالیت ها به منظور پیشگیری از افترا زنی به برخی دستگاه ها مدنظر باشد.

** تولید شبكه توزیع خرد كالاهای تنظیم بازار برای محرومان
طالبی بر تولید شبكه های توزیع مناسب برای دسترسی اقشار مختلف جامعه به كالاها تنظیم بازار تصریح كرد و خاطرنشان كرد: شبكه ای هم برای توزیع خرد كالاها برای طبقات محروم در مناطق كمتر برخوردار شهر یزد و سایر نقاط استان طراحی شود.
استاندار یزد با تاكید بر ضرورت تقویت نظارت بر بازار و اطلاع رسانی نظارت ها افزود: باید برنامه ای مدون درباره وظایف بخش های مختلف تهیه و در بحث قیمت ها هم به كمیته ها تفویض اختیار داده شود.
تهیه تسهیلات مورد نیاز برای تهیه میوه شب عید، تسریع در ثبت شفارش نهاده های دامی، استفاده از ظرفیت های غیرفعال بخش تولید فرآورده های دام و طیور، نظارت بر خروج دام و طیور از استان و شفافیت در توزیع گوشت و نظارت بر قیمت شكر از دیگر مباحث مورد تاكید طالبی بود.
استاندار یزد در ادامه درباره ذخیره سازی كالاهای اساسی در انبارها اشاره نمود و تصریح كرد: باید در این خصوص به تبعات اجتماعی و امنیتی مباحثی همچون ذخیره انبار كالا توجه جدی داشت تا درگیر حاشیه ها نشویم.

** عمده اعتراض ها به تفاوت قیمت هاست
همچنین بازرس كل استان یزد اظهار داشت: عمده اعتراض مردم بیشتر از اینكه به افزایش قیمت ها مربوط باشد از آن تفاوت قیمت كالاست.
حجت الاسلام اكبر طالبی چاهوكی اضافه كرد: باید نظارت ها بیشتر در این بخش متمركز و به این خواسته مردمی رسیدگی شود.
در این جلسه گزارشی از وضعیت قیمت مرغ، تخم مرغ، گوشت قرمز، میوه، شیر، لاستیك و شكر، نهاده های دامی و نظارت بر بازار توسط رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و مدیران كل هر بخش عرضه شد.
1968/ 2047/


1397/10/18
14:09:09
5.0 از 5
4596
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش