بورسی ها شاهد كاهش نقدینگی آخر سال

بورسی ها شاهد كاهش نقدینگی آخر سال به گزارش آنی بازار در معاملات بازار سهام امروز بانكی ها، فلزی ها و خودرویی ها در كنار بعضی از سهم های پالایشی و پتروشیمی جهت حركت شاخص كل را در دست گرفتند و در نهایت نماگر اصلی رشد ۲۰۶ واحدی را تجربه نمود.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، مدتی است كه بورس تحت تأثیر اخبار مربوط به تحولات در نظام بانكی قرار دارد. مبحث تغییر سود سپرده ها در كنار صحبت ها درباره احتمال افزایش سرمایه بانك ها و خبر از ناترازی صورت های مالی این شركت ها، در تصمیمات سهامداران و نوسان گیران بازار تأثیر داشته است.
از طرفی با آغاز ماه های پایانی سال مقدار نقدینگی در بازار سهام كم شده و این نقدینگی اندك با اخبارها و شایعات مختلف از گروهی به گروه دیگر روانه می شود. از طرفی بعضی از فعالان بازار سهام معتقدند از آنجاكه نماگر اصلی بازار از آغاز سال تابحال رشد ۷۰ درصدی را تجربه كرده مسئولان بازار سرمایه پرونده سال ۱۳۹۷ را بسته اند و تصور می كنند كه این كارنامه برای سال جاری كافی است.
امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادر تهران ۱۴۱ واحد رشد كرد و به رقم ۱۶۰ هزار و ۲۹۴ واحد رسید. همینطور شاخص كل هم وزن با ۲۰۶ واحد افزایش تا رقم ۲۹ هزار و ۸۳۵ بالا رفت. در عین حال شاخص آزاد شناور با ۳۰۵ واحد افزایش رقم ۱۷۵ هزار و ۵۷۶ واحد را تجربه نمود و شاخص بازار اول و دوم ۱۳۷ و ۱۲۲ واحد رشد كردند.
در آخرین روز معاملات این هفته نمادهای در گروه فلزات اساسی، صنایع شیمایی، بانكی و خودرویی بیشترین تأثیر روی نوسانات شاخص های بازار داشتند. از طرفی فولاد مباركه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و ایران خودرو تلاش كردند شاخص ها را تقویت نمایند. از سوی دیگر بانك تجارت، سرمایه گذاری نفت و گاز، پتروشیمی تأمین و پتروشیمی مبین به كاهش شاخص ها بازار دامن زدند. همینطور نماد سایپا هم جزو نمادهای بود كه تلاش در كاهش شاخص ها داشت.
بانكی ها امروز عمدتاً با كاهش قیمت روبرو شدند و در بعضی از نمادها صف فروش را تجربه كردند. در عین حال تقریباً نیمی از خودروهایی با رشد آرام قیمت همراه بودند.
در گروه محصولات شیمیایی نوسان قیمت سهم ها اكثراً كمتر از ۱.۵ درصد بود. در این گروه ۱۳۹ میلیون سهم به ارزش ۳۱ میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت.
در گروه فرآورده های نفتی و كك و سوخت هسته ای تقریباً نیمی از سهم ها با رشد حدود یك درصد مواجه گشتند. در این گروه ۲۱ میلیون سهم به ارزش ۱۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.
امروز ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۴۸۲ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن ۱.۷ میلیارد سهم و اوراق مالی در ۱۵۱ هزار و ۳۲۴ نوبت دادوستد بود.
آیفكس هم ۱۷ واحد افزایش یافت و به رقم ۱۹۳۲.۰۴ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۳۴۶ میلیارد تومان را تجربه نمود و حجم معاملات تا رقم ۸۸۸ میلیون سهم و اوراق مالی پیشرفت كرد. تعداد معاملات این بازار به رقم ۱۲۰ هزار و ۹۵۶ دفعه رسید.1397/11/11
13:14:07
5.0 از 5
4567
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بورس
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش