معاون وزیر صنعت اعلام كرد:

پكیج ساماندهی بازار خودرو به تصویب ستاد اقتصاد مقاومتی رسید

پكیج ساماندهی بازار خودرو به تصویب ستاد اقتصاد مقاومتی رسید آنی بازار: معاون وزیر صنعت اعلام نمود: با هدف پشتیبانی از خودروسازان برای عبور از شرایط بحرانی موجود، پكیج ساماندهی بازار خودرو به تصویب ستاد اقتصاد مقاومتی كشور به ریاست معاون اول رئیس جمهور رسیده است.


به گزارش آنی بازار به نقل از صدا و سیما، فرشاد مقیمی، معاون امور صنایع وزارت صمت درباب تمهیدات این وزارتخانه برای كمك به خودروسازان، به منظور عبور از بحران تحریم ها گفت: با هدف پشتیبانی از خودروسازان برای عبور از شرایط بحرانی موجود، پكیج ساماندهی بازار خودرو به تصویب ستاد اقتصاد مقاومتی كشور به ریاست معاون اول رئیس جمهور رسید.
وی اضافه كرد: این پكیج دارای چند سرفصل و محور اصلی است كه از آن جمله می توان به تامین سرمایه در گردش خودروسازان در بخش ارزی و ریالی، با هدف بازگشت به سقف تولید قبلی، واگذاری دارایی های غیرمولد خودروسازان تا سقف هزار میلیارد تومان، داخلی سازی قطعات و كاهش ۳۰ درصدی وابستگی ارزی خودروسازان به خارج از كشور اشاره نمود.
مقیمی ضمن تاكید بر زمان بر بودن تحویل خودروهای معوق به سبب نیاز به دور زدن تحریم ها، اظهار داشت: در هر صورت، شرایط تحریم وجود دارد؛ ولی آنچه كه در شرایط كنونی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده این است كه مكانیزم هایی را برای دور زدن تحریم ها با هدف واردات قطعات مورد نیاز خودروسازان به منظور حفظ و ادامه چرخه تولید، با جدیت دنبال نماییم.
مقیمی اضافه كرد: اگر دشمنان ما به تحریم های هوشمندانه اشاره می كنند، ما باز راهكارهای هوشمندانه برای مقابله با این تحریم ها داریم كه هدف اصلی آن، حفظ تولید و بازگشت خودروسازان به سطح تولید گذشته است.
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت درباب ضرورت اعلام زمان تحویل خودروهای معوق توسط خودروسازان به مشتریان اظهار داشت: این مساله، جزو تكالیف خودروسازان بوده و لازم است شركت های خودروساز، با درنظر گرفتن راهكارهای عبور از تحریم ها، زمان تولید خودروهای معوق را برای مشتریان مشخص كنند كه وزارت صنعت نیز، این مساله را به خودروسازان تكلیف كرده است.
مقیمی درباب حفظ حقوق مشتری اظهار داشت: نمایندگانی از طرف سازمان حمایت در خودروسازی ها مستقر شده اند، تا مشتری مداری بطور كامل در شركت های خودروساز رعایت شده و با رعایت ضوابط، قواعد و قانون مدنی و با حفظ چارچوب ها و رضایت نسبی مشتریان، خودروها تحویل داده شود.
معاون امور صنایع وزارت صمت، اظهار داشت: در فضای تحریم كنونی، باید با كمك و همكاری یكدیگر، شرایط سخت را پشت سر بگذاریم و ما اطمینان داریم این دفعه نیز، با صبوری مردم و تلاش مضاعف دولت و شركت های خودروساز، بار دیگر اهداف شوم كشورهای تحریم كننده در نطفه خفه خواهد شد.

1397/11/14
14:30:31
5.0 از 5
4413
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , تولید
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش