بانك مركزی اعلام كرد

رشد ۱۷ درصدی اعتبار پس انداز مسكن

رشد ۱۷ درصدی اعتبار پس انداز مسكن آنی بازار: آمارهای پولی و بانكی نشان داده است كه در آبان ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، منابع صندوق پس انداز مسكن به میزان ۱۷ درصد رشد داشته است.به گزارش آنی بازار به نقل از بانك مركزی، آمارهای پولی و بانكی در آبان ماه اطلاعات مهمی نظیر دارایی و بدهی بانك ها، دارایی و بدهی بانك مركزی، نقدینگی و سپرده ها را در بر دارد. یكی از بخش های این گزارش در بخش سپرده های قرض الحسنه پس انداز، «منابع صندوق پس انداز مسكن» است.
بررسی ها نشان داده است كه در آبان ماه، این رقم به سطح ۸.۹ هزار میلیارد تومان رسیده است؛ به نحوی كه منابع صندوق پس انداز مسكن در آبان ماه سال ۹۵ در سطح ۴.۶ هزار میلیارد تومان قرار داشت كه تا آبان سال ۹۶، سطح این منابع به رقم ۷.۶ هزار میلیارد تومان افزایش یافته بود.
طی سال قبل باز ۱۷ درصد به این منابع اضافه گردید تا روند صعودی جذب این منابع امسال تداوم داشته باشد. در عین حال، افزایش سرمایه گذاری در صندوق پس انداز مسكن یكم، نشان داده است كه سپرده گذاران حتی در شرایطی كه برخی بازارها نظیر ارز و طلا، دارای بازدهی بالایی هستند، به سپرده گذاری در صندوق پس انداز مسكن بعنوان یك نوع سپرده گذاری امن و بلندمدت، نگاه می كنند.

1397/11/21
11:51:12
5.0 از 5
4559
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بانك مركزی
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش