راهنمای ثبت شركت و تخفیف ویژه عیدانه

راهنمای ثبت شركت و تخفیف ویژه عیدانه آنی بازار: برای شروع فعالیت اقتصادی باید ابتدا شركت ثبت نمود كه در ایام پایانی سال می توان از تخفیف های نوروزی شركت ثبت تهران استفاده كنید.به گزارش آنی بازار به نقل از مهر، طبق آمارها و گزارش های بدست آمده، كسانی كه مؤسسه یا شركت خودرا ثبت كرده اند، در راه توسعه و پیشرفت موفق تر بوده و از مزایای بیشتری برخوردار می گردند. در این مقاله ابتدا با مفهوم شركت آشنا می شویم و سپس انواع شركتها را نام برده و راهنمای ثبت شركت را نمایش می نماییم و در آخر ثبت دو نوع از شركت هایی كه در ایران بسیار پر طرفدار است را شرح می دهیم.
شركت یعنی شریك شدن كه از اجتماع حداقل ۲ نوع اشخاص حقیقی یا حقوقی برا انجام امور تجاری یا غیر تجاری با اهداف مشخص تشكیل می شود. طبق قانون تجارت ایران، ۷ نوع شركت می توان ثبت كرد: ۱- ثبت شركت مسئولیت محدود ۲- ثبت شركت سهامی خاص ۳- مختلط سهامی ۴- مختلط غیر سهامی ۵- تعاونی ۶- تضامنی ۷- نسبی؛ كه در ایران ۲ نوع اول محبوب تر است.
طبق ماده ۹۴ قانون تجارت شركت با مسئولیت محدود شركتی موضوعاَ تجاری است كه به عبارت دیگر، سوژه فعالیت آن نمی تواند چیزی جز امور تجاری باشد. این نوع شركت بیشتر بین اعضای یك خانواده، افراد فامیل، دوستان و آشنایان تشكیل می شود كه هر یك از شركا بدون اینكه سرمایه به سهام و یا قطعات سهام تقسیم شده باشد، تنها تا میزان سرمایه خود در شركت مسئول قروض و تعهدات شركت است.
ضمناَ برای میزان سرمایه شركت با مسئولیت محدود هیچ حداقل مبلغی تعیین نشده است و با حداقل دو عضو تأسیس می شود.
مدارك لازم برای ثبت شركت بامسئولیت محدود
-دو نسخه شركتنامه تكمیل شده
-دو نسخه تقاضانامه تكمیل شده
-دو نسخه اساسنامه تكمیل شده
- نمایش فرم تعیین نام با عنایت به الویتشان و فیش واریزی
- نمایش مجوز در صورت ضرورت
- مدارك هویتی كلیه شركاء، مدیران و هیأت نظار (درمواردی كه تعداد شركاء بیشتر از ۱۲ نفر باشند)
- اصل گواهی عدم سوءپیشینه برای اعضا هیأت مدیره، مدیرعامل
- دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین و هیأت مدیره
- اصل وكالتنامه وكیل دادگستری در صورتیكه ثبت شركت توسط وكیل صورت پذیرد.
با توجه به ماده ۲ قانون تجارت شركت سهامی خاص شركتی است بازرگانی ولو اینكه سوژه عملیات آن، امور بازرگانی نباشد، پس می توانیم بگوییم كه شركت سهامی خاص از دسته شركت های تجاری باز شمرده می شود. در شركت سهامی خاص تمامی سرمایه بوسیله سهامداران تأمین شده و در نهایت سرمایه در شركت سهامی خاص به قطعات سهام تقسیم می شود كه مسئولیت هر یك از شركا به نسبت مبلغ سهام بستگی دارد.
همچنین برای تأسیس این نوع شركت باید دارای شرایطی همچون حداقل سه عضو، دو بازرس و حداقل سرمایه یك میلیون ریال كه ۳۵ درصد از این سرمایه باید به بانك واریز شود، باشید. توجه نمائید كه عنوان « شركت سهامی خاص» باید پیش از نام شركت یا پس از آن بدون فاصله با نام شركت، بطور روشن و خوانا قید شود.

مدارك لازم برای ثبت شركت سهامی خاص
-دو نسخه اظهارنامه تكمیل شده
-دو نسخه اساسنامه تكمیل شده
-ارائه فرم تعیین نام با عنایت به الویتشان و فیش واریزی
-پرداخت حداقل ۳۵% از سرمایه و نمایش گواهی بانكی در خصوص پرداخت سرمایه تعهدی
- نمایش مجوز در صورت ضرورت
-مدارك هویتی سهامداران، مدیران و بازرسان
-دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین
-دو نسخه صورتجلسه هیأت مدیره تكمیل شده
-اصل وكالتنامه وكیل دادگستری در صورتیكه ثبت شركت توسط وكیل صورت پذیرد.
راهنمای ثبت شركت
به طور كلی روند ثبت شركت را می توان به شكل زیر بیان كرد:
۱- ابتدا شریك یا شركای خودرا انتخاب كنید.
۲- به سامانه الكترونیكی اداره ثبت شركت ها بازگشت نمائید.
۳- سه الی پنج نام برای شركت خود با اولویت انتخاب كنید.
۴- سوژه فعالیت شركت را مشخص نمائید.
۵- میزان سرمایه اولیه را مشخص كنید.
۶- آدرس شركت را مشخص كنید.
۷- سهم هر یك از شركا را اعلام كنید.
۸- اساسنامه شركت را تنظیم و نمایش دهید.
۹- منتظر چاپ آگهی در روزنامه رسمی شوید.
۱۰- در آخر برای گرفتن برخی مدارك حقوقی باید به اداره ثبت شركت ها بازگشت كنید.
متقاضیان ثبت شركت می توانند یا خودشان اقدام نمایند یا با وكیل این كار را انجام دهند. برای انجام این امور توسط خودتان باید ابتدا با بازگشت به سامانه اداره ثبت شركت با انتخاب گزینه تأسیس وارد سامانه شوید و تمامی اطلاعات درخواستی را بصورت دقیق تكمیل كنید، باید بدانید كه تنظیم و تدوین اوراق اساسی شركت شامل تقاضانامه، اساسنامه، شركتنامه و متن صورتجلسه است كه باید بصورت كاملاً تخصصی صورت گیرد برای اینكه با كوچك ترین خطایی پرونده شما رد یا گرفتار نقص خواهد شد یا شركت ثبت می شود ولی به سبب اشتباه بودن بعدها عواقب بدی خواهد داشت، پس بهتر است كه این مراحل توسط وكیل حقوقی با تجربه صورت گیرد.
مؤسسات حقوقی زیادی در این راستا وجود دارند كه می توانند این كار را انجام دهند كه یكی از برترین مؤسسات «تهران ثبت» است كه با داشتن كادری مجرب متشكل از وكلای حقوقی برتر به انجام انواع خدمات ثبتی مانند ثبت شركت در داخل و خارج از ایران، ثبت برند، استعلام برند، ثبت تغییرات شركت، انحلال شركت و سایر امور حقوقی می پردازد. همین طور این شركت با داشتن نخستین اپلیكیشن ثبتی، امكان درخواست و ارسال مدارك به صورت غیرحضوری را امكان پذیر كرده است شما می توانید با دانلود اپلیكیشن ثبت شركت - تهران ثبت، امور ثبتی خودرا در هر ساعت از شبانه روز پیگیری نمائید؛ همین طور با ارسال عدد ۵ به سامانه ۱۰۰۰۴۳۹۰۲۰۰۰ می توانید مشاوره بلاعوض دریافت كنید.

1397/12/19
22:22:06
5.0 از 5
4447
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش