یك مقام مسئول به مهر خبر داد

ساخت ۱۳۰ هزار مسكن با ابزار صندوق زمین و ساختمان از سال آینده

ساخت ۱۳۰ هزار مسكن با ابزار صندوق زمین و ساختمان از سال آینده آنی بازار: معاون سرمایه گذاری و جلب مشاركت های سازمان ملی زمین و مسكن از آغاز روند آماده سازی و اجرای عملیات راه اندازی ۱۰۰ تا ۱۳۰ هزار واحد مسكونی از محل صندوق های زمین و ساختمان در سال آینده آگاهی داد.محمود محمودزاده در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه در حوزه جلب مشاركت ها و سرمایه گذاری های مردمی در بخش ساختمان، اتفاق خوبی در حال رخ دادن است، اظهار داشت: این اقدام تحریك بازار تولید و تقاضا را به دنبال دارد. در این بخش، یكی از فعالیت های مورد نظر، جمع آوری سرمایه های خرد در چارچوب صندوق های زمین و ساختمان بوسیله سازوكار بازار سرمایه است.
وی با اشاره به اینكه برای ورود سازمان ملی زمین و مسكن بعنوان یك دستگاه دولتی به بخش صندوق های زمین و ساختمان، ایرادات قانونی وارد شده كه در حال برطرف نمودن آن هستیم، اضافه كرد: در فاز اول عملیاتی در حال مذاكره فشرده با استان ها هستیم كه از سال آینده به صورت ماهانه در هر استان فراخوان های عمومی را انجام دهیم و پروژه های گوناگون و متنوعی را در حوزه های مسكونی، آماده سازی، خدماتی و تجاری در چارچوب صندوق های سرمایه گذاری زمین و ساختمان راه اندازی نماییم تا جذب سرمایه گذار خصوصی با هدف تحریك سمت عرضه در صنعت ساختمان، به نتیجه برسد.
معاون سرمایه گذاری و جلب مشاركت های با اشاره به اینكه در حوزه خدماتی، مقرر است عمدتاً به صنعت گردشگری، هتل سازی، شهرك سلامت و … پرداخته شود، افزود: در بخش مسكونی باز به دنبال راه اندازی واحدهای مسكونی میان و ارزان قیمت برای اقشار متوسط به پایین هستیم؛ بدین سبب با صندوق های زمین و ساختمان در تلاشیم تا نیازهای خدماتی، مسكونی و تجاری استان ها را برطرف نماییم.
محمودزاده با اشاره به اینكه سوژه جلب مشاركت های بخش خصوصی در صنعت ساختمان در دو تا دو ماه و نیم اخیر است كه با دستور وزیر راه و شهرسازی از طرف سازمان ملی زمین و مسكن پیگیری می شود، اشاره كرد: هم اكنون در مرحله شناسایی موقعیت های سرمایه گذاری هستیم كه بنظر می رسد با همین روند اگر پیش برویم، می توانیم در بخش مسكونی به منابع مالی حجیمی برای راه اندازی تعداد زیادی واحد مسكونی بوسیله صندوق های زمین و ساختمان دست یابیم كه تأثیر جدی در صنعت مسكن سازی خواهد داشت.
عضو هیئت مدیره سازمان ملی زمین و مسكن، با اشاره به اینكه برای آماده سازی اراضی مورد نظر برای راه اندازی ۱۰۰ تا ۱۳۰ هزار واحد مسكونی در سال آینده برنامه ریزی كرده ایم، اشاره كرد: پیشنهاداتی كه از استان ها به ما می رسد، بسیار بالاست كه نیاز به پالایش و بررسی دارد تا پروژه های كه از نظر اقتصادی دارای صرفه هستند را بعنوان پروژه های نهایی انتخاب نماییم.
وی با اشاره به اینكه هیچكدام از پروژه های مبتنی بر صندوق های زمین و ساختمان وابسته به سازمان ملی زمین و مسكن كه در سال های گذشته راه اندازی آنها شروع شده بود، به نتیجه نرسیده است، اشاره كرد: به سبب مشكلات قانونی، پروژه ها هیچكدام آغاز نشدند حتی برخی صندوق ها به عضوگیری بوسیله بازار سرمایه هم مبادرت كردند ولی ادامه روند قانونی آنها متوقف گردید. اگر موانع قانونی برطرف شود، جهش بزرگی در صنعت مسكن سازی به وجود می آورد.
این مقام مسئول با اشاره به اینكه یكی از بزرگترین محاسن صندوق های زمین و ساختمان تبدیل شدن آنها بعنوان محلی برای جمع آوری سرمایه های خرد است، گفت: این صندوق ها تحول بزرگی در صنعت ساختمان ایجاد می كنند.

1397/12/27
13:27:20
5.0 از 5
4447
تگهای خبر: ابزار , ارز , اقتصاد , بازار
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش