درگفت وگو با آنی بازار اعلام شد

خداحافظی گمرك از كاغذبازی با همسایه ها

خداحافظی گمرك از كاغذبازی با همسایه ها آنی بازار: معاون دفتر نظارت بر ترانزیت گمرك اظهار داشت: تمام تبادلات كارنه تیر را با كشورهای همسایه به دور از كاغذ و همواره بصورت الكترونیك انجام خواهیم داد كه موجب كاهش هزینه ها و حذف كاغذ از تمامی رویه های گمركی می شود.


مصطفی آیتی در گفت و گو با ایسنا، با تاكید بر اینكه جمهوری اسلامی ایران برای نخستین بار در دنیا پروژه الكترونیكی تیر TIR را با كشور تركیه و آذربایجان اجرا می كند، اظهار نمود: ایران می خواهد تمام تبادلات كارنه تیر را با كشورهای همسایه به دور از كاغذ و همواره بصورت الكترونیك انجام دهد.
وی اضافه كرد: این رویه موجب می شود شاهد كاهش هزینه ها، افزایش امنیت و شفافیت در گمركات و در نتیجه حذف كاغذ از تمامی رویه های گمركی باشیم.
آیتی در تشریح فعالیت های ترانزیتی گمركات كشور ایران اشاره كرد: تشریفات ترانزیتی در گمركات كشور با تمامی كشورهای هم مرز به صورت روان و در سطح بالا اجرا می شود كه با ایجاد تسهیلات در مرزها از طرف گمرك ایران تبادلات كالایی و ترانزیتی افزایش یافته و هزینه های ترانزیتی و توقفات مرزی كاهش یافته است.
معاون مدیر كل دفتر نظارت بر ترانزیت گمرك جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: گمرك و پایانه مرزی سوداگر در منطقه آزاد تجاری صنعتی ماكو با دارا بودن زمینه ها و زیرساخت های بالقوه برای ورود به كارنه تیر در امتداد كاهش توقفات كامیون ها آمادگی لازم را دارد.
وی اضافه كرد: دومین پروژه تیر با كشور آذربایجان طی ماه های گذشته با حضور ریاست كل گمرك ایران در مرز آستارا راه اندازی شد كه هم اكنون كشور ایران با دو كشور آذربایجان و تركیه پروژه كارنه تیر را اجرا می كند.
منبع:

1398/04/18
13:04:23
5.0 از 5
4901
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش