هفته هنرهای دیجیتال اینورس

هفته هنرهای دیجیتال اینورس آنی بازار: رویداد هفته هنرهای دیجیتال اینورس تا روز 21 تیرماه ادامه خواهد داشت.به گزارش آنی بازار به نقل از مهر، مجموعه رویداد «هفته هنرهای دیجیتال اینورس» با مشاركت مدرسه اینورس و مجموعه فرهنگی بشرا از ۱۴ تیر شروع شده و تا ۲۱ تیر ادامه خواهد داشت. بنابر اعلام مدرسه اینورس تا امروز این مجموعه رویداد با موفقیت برگزار و با استقبال بالای علاقه مندان همراه بوده است.
این مجموعه رویداد، در سال ۹۳ برای نخستین بار در ایران و با هدف آشنایی و ارتباط هنرجویان با بازار كار حرفه ای در حوزه هنرهای دیجیتال اجرا شد. حالا این رویداد سالانه، برای سومین بار با سطح كیفی متفاوت و با حضور ۴۸ نفر از افراد نامی هنرهای دیجیتال ایران در حال برگزاری است.
هدف اصلی برگزاری این رویداد ایجاد حركت در فضای كسب و كار و تقویت بازار كار بخش خصوصی در حوزه هایی مانند صنعت انیمیشن، سینما، گرافیك، تبلیغات، عكاسی، فشن، مد و لباس است. همین طور در امتداد رویكرد جدید بازار كار این رشته ها در جهان، در این رویداد توجه ویژه ای به فضای بینارشته ای هنرهای دیجیتال شده است. در این رویداد ۴۸ هنرمند از بهترین های هر رشته از سراسر ایران و كشورهایی مانند انگلستان، تركیه، آلمان، آمریكا، هلند و ایتالیا گرد هم آمده اند تا بتوانند این اهداف را متحقق كنند.
مدرسه اینورس با همراهی هنرمندان ایرانی حاضر در این رویداد كوشیده است تا بستر مناسبی جهت انتقال تجربه، آموزش و ورود به بازار كار حرفه ای برای مخاطبان خود مهیا كند.
هفته هنرهای دیجیتال اینورس در میانه راه
روزهای «طراحی گرافیك»، «انیمیشن»، «تصویرسازی»، «VFX» و «عكاسی» با هدف آشنا كردن مخاطبان با جدیدترین دستاوردهای هر حوزه و آموزش جدیدترین تكنیك های هر رشته اجرا شد. ارائه دهندگان این رویداد دانش و تجربیات خودرا در چارچوب های متنوعی مانند Talk، Lecture، Performance و … به مخاطبان معرفی كردند و اهتمام كردند هنرجویان حاضر در این رویداد را به مسیر حرفه ای شدن در كار خود نزدیك كنند.

روز اول، «طراحی گرافیك»:
روز اول این هفته با حضور فرشید پارسی كیا، هما دلورای، سودابه صالحی، رضا بختیاری فرد، آرین اوهانیان و شروین مشایخ اجرا شد. در روز «طراحی گرافیك» مخاطبان با موضوعاتی همچون تفكر دیزاین آشنا شدند و بصورت مستقیم مراحل انجام یك پروژه گرافیكی از صفر تا صد را دیدند. در ادامه حوزه گرافیك دیزاین تجربی برای آنها شرح داده شد و در انتهای برنامه شیوه تصمیم گیری مخاطبان مورد بحث قرار گرفت.
روز دوم، «انیمیشن»:
روز دوم این هفته با حضور كورش دالوند، امیرهوشنگ معین، مریم كشكولی نیا، عقیل حسینیان، فرزاد دالوند و امین حق شناس اجرا شد. در روز «انیمیشن» هنرجویان صفر تا صد ساخت یك استاپ موشن را دیدند. در ادامه با انیمیشن زیر دوربین آشنا شدند و تكنیك های ساخت آنرا فراگرفتند. همین طور فضای واقعی بازار كار انیمیشن برای مخاطبین به تصویر كشیده شد و در اختتام نكات اساسی ای كه یك انیماتور فریلنسر باید بداند برای حاضرین بیان شد.
روز سوم، «تصویرسازی»:
روز سوم این هفته با حضور فرشاد شمایل، نیما جمالی، علی كیانی امین، مجید حیدری، سعید غنی زاده و حمادالدین جوادزاده اجرا شد. در روز «تصویرسازی» شركت كنندگان ظرفیت رسانه های جدید برای ارائه آثارشان به بازارهای بین المللی را شناختند، نحوه رسیدن به یك فریم معرف بعنوان كاور یك داستان را یاد گرفتند، با مفهوم دیزاین در طول دوره های مختلف هنری آشنا شدند و چالش های مدیر تولید یك پروژه را دیدند. همین طور مسیر پیش روی یك هنرجو برای رسیدن به جایگاه حرفه ای در تصویرسازی برای آنها ترسیم شد.
روز چهارم، «VFX»:
روز چهارم این هفته با حضور عمید رجبی، علی صیفوری، سجاد ربیعی، معین زراعتی و جواد مطوری اجرا شد. در روز «VFX» علاقه مندان جدیدترین خاصیت های نرم افزار Nukeرا فراگرفتند و با جلوه های بصری كارشده در معروفترین سكانس فیلم Solo: A Star Wars Storyآشنا شدند. اهمیت رنگ در تصویر و نحوه استفاده صحیح از سیستم های رنگی در نرم افزارها را یادگرفتند. همین طور هنرجویان در این روز با جزئیات و مراحل انجام یك پروژه جلوه های بصری در سینمای ایران و هند آشنا شدند و در اختتام هنر روندگرا (procedural) را شناختند.
روز پنجم، «عكاسی»:
روز پنجم این هفته با حضور پیمان نادری، بابك نیكخواه بهرامی، مهرداد عمرانی، صمد قربانزاده، محمدهادی صباغ و سحر حسینی اجرا شد. در روز «عكاسی» شركت كنندگان با عكاسی فاین آرت و چگونگی پیشرفت در این عرصه آشنا شدند، نحوه ارائه یك پروپوزال عكاسی به مجموعه های بزرگ بین المللی را دیدند، تكنیك فتومونتاژ و كاربردهای آنرا شناختند و با مفهوم عكاسی كند آشنا شدند. همین طور خصوصیات بصری نور و نحوه بازخوانی منابع نور در تصاویر به آنها آموزش داده شد.
هفته هنرهای دیجیتال اینورس تا اختتام این هفته
به گفته مسئول برگزاری رویداد مدرسه اینورس «این مجموعه رویداد تا اختتام این هفته با موضوعات «تبلیغات»، «فشن» و «هنر و تكنولوژی» ادامه دارد.»
به گفته وی «خوشبختانه در این رویداد با استقبال بالای علاقه مندان مواجه شدیم. برمبنای بازخورد شركت كنندگان بنظر می رسد كه به اهداف خود در این رویداد دست یافته ایم. این امر برای ما انگیزه ای خواهد بود كه این رویداد سالانه را هر سال با قدرت بیشتر و كیفیت بالاتری برگزار نماییم.»
در ادامه مسئول برگزاری رویداد مدرسه اینورس اعلام نمود كه «هفته هنرهای دیجیتال اینورس سال ۲۰۲۰» در اردیبهشت ماه ۹۹ برگزار می شود و بزودی شرایط حضور در این رویداد به علاقه مندان اعلام خواهد شد.
هفته هنرهای دیجیتال اینورس تا ۲۱ تیرماه ادامه خواهد داشت. برای آشنایی بیشتر با این رویداد به صفحه اختصاصی آن یا به وبسایت مدرسه اینورس بازگشت نمایید.
این مطلب، یك خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1398/04/21
14:17:44
5.0 از 5
4436
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش