عباسی خبر داد

نامه لاریجانی به روحانی درباره عدم اجرای درست قانون افزایش حقوق كارمندان

نامه لاریجانی به روحانی درباره عدم اجرای درست قانون افزایش حقوق كارمندان آنی بازار: سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از نامه رئیس مجلس به رئیس جمهور در مورد اجرای ناقص قانون افزایش حقوق كارمندان و همسان سازی حقوق بازنشستگان آگاهی داد.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، اسدالله عباسی در حاشیه جلسه علنی بامداد امروز سه شنبه مجلس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مجلس در ارتباط با حقوق كاركنان دولت مصوبه ای داشت كه فرمول آن ۴۰۰ هزار تومان افزایش و تا ۱۰ درصد بود اما دولت بر مبنای قانون عمل نكرد. بنابراین آقای لاریجانی نامه تطبیق قوانین را خطاب به رئیس جمهور در ارتباط با نقص اجرای قانون توسط دولت نوشت.
وی افزود: همینطور بارها اعلام گردید كه دولت در اینباره با مجلس مذاكره كند تا به نقطه مشتركی برسیم و موانع رفع گردد ولی تا اینجا همكاری نشد و آقای لاریجانی ناچار شدند این نامه را بزنند تا این اجبار اعمال شود و در ارتباط با همسان سازی حقوق بازنشستگان هم توجه كافی صورت گیرد. چون كه مصوبه مجلس در جهت پشتیبانی از كسانی بوده كه حقوق پایین داشتند اما بیشتر به نفع كسانی شده كه حقوق بالای ۱۰ میلیون داشتند.
عباسی افزود: ما امیدواریم دولت بر مبنای قانون عمل كند و تكلیف افزایش حقوق ها تا ۱۰ درصد و ۴۰۰ هزار تومان را انجام دهد. دولت حالا بر مبنای لایحه بودجه عمل می كند به صورتی كه كسی با ۱۵ میلیون حقوق، ۲۰ درصد افزایش پیدا كرده و این فاصله بین حقوق بگیران را تشدید می كند.
سخنگوی هیات رئیسه مجلس در مورد طرح تشكیل وزارت بازرگانی هم اظهار داشت: سال قبل دولت لایحه ای آورد آن هم در شرایطی كه تحریم هایی اعمال شده و وضع اقتصادی ثبات نداشت در نتیجه مركز پژوهش ها و نمایندگان با آن مخالفت كردند. دولت هم پس از گرفتن نظر استمزاجی مجلس، منصرف شد. پس از آن برخی از همكاران طرح آوردند كه در كمیسیون ها بحث شد و هفته آینده هم در دستور كار مجلس قرار می گیرد تا ان شاء الله چالش های مهار تورم و گرانی و نوسان قیمت رفع گردد.
وی در مورد طرح اجبار بانك ها و موسسات مالی و اعتباری غیر بانكی به حذف سود و جریمه مضاعف از بدهی تسهیلات گیرندگان خاطرنشان كرد: روسای كل بانك مركزی قبلی و فعلی تایید می كنند كه محاسبات اعمال شده در شبكه بانكی گاها غیر قانونی و به صورت ربح مركب است. در واقع بانك ها در ارتباط با سود و جریمه سود و دیركرد غیر قانونی عمل می كنند كه با این مصوبه تا آخر سال ۹۸ فرصت تسویه حساب بر مبنای قرارداد اولیه داده می شود تا حمایتی از طرح های تولیدی صورت گیرد.
سخنگوی هیات رییسه مجلس از برگزاری جلسه غیر علنی هفته آینده با وزیر جهاد كشاورزی اطلاع داد و اظهار داشت: این جلسه كه روز دوشنبه یا سه شنبه آینده برگزار می گردد در مورد موضوعات مربوط به نهاده های كشاورزی، خوراك دام، قیمت كود و خرید تضمینی گندم است و در ماه اینده هم جلسه غیر علنی در ارتباط با هدفمندی یارانه ها یا صندوق بازنشستگی خواهیم داشت.
عباسی در بخش دیگری از اظهاراتش ضمن تبریك انتصاب روسای جدید بنیاد مستضعفان و كمیته امداد از اقدام سپاه برای توقیف كشتی انگلیسی قدردانی كرد.
منبع:

1398/05/01
17:23:01
5.0 از 5
4494
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش