رشد اقتصادی در كشورهای اروپایی چگونه است؟

رشد اقتصادی در كشورهای اروپایی چگونه است؟ آنی بازار: در سه ماهه دوم سال 2019 متوسط رشد اقتصادی كشورهای عضو منطقه یورو تنها 0.2 درصد بود.


به گزارش آنی بازار به نقل از مركز آمار اتحادیه اروپا، در سه ماهه دوم امسال متوسط رشد اقتصادی ۱۹ كشورهای عضو منطقه یورو و ۲۸ كشور عضو اتحادیه اروپا ۰.۲ درصد بوده است كه در مقایسه با رشد سه ماهه نخست امسال در منطقه یورو ۰.۲ درصد و در سطح اتحادیه اروپا ۰.۳ درصد كاهش پیدا كرده است.
هم چنین رشد اقتصادی در دوازده ماه منتهی به ژوئن در سطح منطقه یورو بطور متوسط ۱.۲ درصد ودر سطح اتحادیه اروپا بطور متوسط ۱.۴ درصد بوده است.
در میان كشورهای اروپایی، بیشترین رشد اقتصادی در سه ماهه دوم امسال متعلق به مجارستان با ۱.۱ درصد بوده است و بعد از این كشور، رومانی با یك درصد و بلغارستان، دانمارك، یونان، قبرس، لیتوانی و لهستان با ۰.۸ درصد بوده است. از جانب دیگر كمترین رشد اقتصادی مربوط به انگلیس با منفی ۰.۲ درصد بوده است و بعد از این كشور، آلمان و سوئد هر دو با منفی ۰.۱ درصد قرار دارند.
در میان دیگر كشورهای اروپایی، رشد سه ماهه دوم ایتالیا صفر درصد، بلژیك و اتریش ۰.۲ درصد، فرانسه ۰.۳ درصد و اسپانیا و هلند هر دو ۰.۵ درصد اندازه گیری شده است.
در میان بخش های مختلف، رشد مخارج نهایی مصرفی خانوارها در سطح منطقه یورو ۰.۲ درصد و در سطح اتحادیه اروپا ۰.۳ درصد بوده است. این رقم برای سرمایه ثابت ناخالص به ترتیب ۰.۵ درصد و ۰.۴ درصد و برای واردات در سطح منطقه یورو ۰.۲ درصد افزایش و در سطح اتحادیه اروپا ۱.۴ درصد كاهش بوده است.
لازم به ذكر است منطقه یورو شامل ۱۹ كشور بلژیك، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوكزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواكی و فنلاند است كه از یورو بعنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۸ عضو است كه شامل ۱۹ كشور عضو منطقه یورو بعلاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارك، سوئد، كرواسی، جمهوری چك و رومانی است.
منبع:

1398/06/21
20:16:42
5.0 از 5
4789
تگهای خبر: اقتصاد , چك , واردات
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش