روایت صندوق بین المللی پول از نتایج جنگ تجاری آمریكا و چین

روایت صندوق بین المللی پول از نتایج جنگ تجاری آمریكا و چین به گزارش آنی بازار صندوق بین المللی پول اخطار داد جنگ تجاری بین آمریكا و چین می تواند رشد اقتصادی جهان را 0.8 درصد كم كند.


به گزارش آنی بازار به نقل از رویترز، صندوق بین المللی پول در گزارش جدید خود از ابعاد مخرب جنگ تجاری بین آمریكا و چین پیش بینی نمود كه این جنگ در صورت خاتمه نیافتن تا سال 2020 به كاهش 0.8 درصدی رشد اقتصاد جهانی منجر شود كه 0.3 درصد بیشتر از پیشبینی قبلی این نهاد است.
این نهاد شرایط اقتصاد جهانی را مشابه شرایط سال 2007 یعنی درست قبل از ركود بزرگ سال 2008 دانسته و افزوده است جنگ تجاری بین دو اقتصاد نخست جهان، شدیدا به تمایل سرمایه گذاران و كسب و كارهای تجاری برای انجاك هرگونه فعالیت جدید آسیب زده است.
استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریكا در واكنش به این گزارش گفته است كه هنوز گزارش جدید صندوق بین المللی پول را مطالعه نكرده است اما انتظار ندارد كه نتایج جنگ تجاری با چین برروی اقتصاد آمریكا چندان محسوس باشد.
سخنگوی صندوق بین المللی پول در ارتباط با انتشار گزارش جدید این نهاد اظهار داشت: تنش های تجاری شاید تنها ریسك بر سر راه اقتصاد جهانی نباشد اما یكی از اثرگذارترین ریسك ها به حساب می آید كه اثرگذاری آن از الان بر اقتصاد جهانی شروع شده است. جنگ تجاری آمریكا و چین می تواند در سال 2020 رشد اقتصادی جهانی را 0.8 درصد كم كند و در صورت حل نشدن، در سال های بعد اثرگذاری آن حتی می تواند مخرب تر هم باشد.
صندوق بین المللی پول تنها طرف ثالث نگران تشدید جنگ تجاری بین دو اقتصاد نخست جهان نیست. برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه با اخطار نسبت به تشدید تنش های بین آمریكا و چین بر سر مسائل تجاری گفته است كه این مسئله دارای نتایج زیان باری برای تمامی جهان خواهد بود. وی افزود كه جنگ تعرفه ها دامنه ای فراتر از یك مسئله بین چین و آمریكا پیدا كرده است و از زمان تشدید این جنگ، عملكرد اقتصادی اروپا هم بدتر شده است.
مارك همریك، تحلیل گر مسائل اقتصادی در موسسه " بنك ریت" اظهار داشت كه گزارش جدید صندوق نشان دهنده ناامیدی این نهاد از حل و فصل زودهنگام اختلافات تجاری بین واشنگتن و پكن است. وی ادامه داد: تنش های تجاری فقط و فقط بیشتر شده اند. رسیدن به توافق چندان محتمل نیست. بعد از 11 سال رشد اقتصادی حالا این احتمال وجود دارد كه اقتصاد آمریكا وارد ركود شود.1398/06/25
13:21:55
5.0 از 5
4601
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش