معاون اقتصادی معاون اول رییس جمهوری :

ساماندهی امور جاری كشور مهمترین اولویت دولت می باشد

ساماندهی امور جاری كشور مهمترین اولویت دولت می باشد به گزارش آنی بازار معاون اقتصادی معاون اول رئیس جمهوری اظهار داشت: بخش اعظم تلاش دولت  تا اختتام امسال، در امتداد ساماندهی امور جاری كشور خواهد بود.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا سعید شیركوند بامداد چهارشنبه در حاشیه بازدید از بندرگاه انزلی در جمع خبرنگاران گفت: اقتصاد كشور از سیر نزولی مدنظر دشمنان به سمت روند رو به رشد تغییر مسیر داده و با قدرت در حال حركت است.
وی با اشاره به اینكه ساماندهی امور جاری كشور تا اختتام امسال از مهمترین اولویت های دولت می باشد اضافه كرد: شاید در گذشته بندر انزلی برایمان در اولویت نبود اما به سبب اینكه قسمتی از واردات كالاهای اساسی كشور از روسیه و كشورهای حاشیه خزر و اوراسیا از این بندرگاه وارد می شود انزلی می تواند نقش تاثیر گذاری در این خصوص داشته باشد.
شیركوند همین طور اشاره كرد: تركیب واردات كالا در بندرانزلی ثابت تر از گذشته شده و در كنار بررسی عملكرد گذشته، برنامه ریزی لازم برای آینده این بندر شكل گرفته و مشكلات انتقال كالا و جابجایی در انتقال كالا از برخی بنادر جنوبی به شمالی رفع شده است.
معاون اقتصادی معاون اول رئیس جمهوری تصریح كرد: در گذشته بندرانزلی محل تخلیه حجم خیلی از آهن الات و چوب بود و امروز در حال پیگیری صادرات آن هستیم.
وی با اشاره به واردات غلات و تخلیه آن در بندرگاه انزلی اشاره كرد: متاسفانه در بندرگاه انزلی به سبب مشكلات بین چند دستگاه اجرایی همچون بانك مركزی، موسسه استاندارد، دامپزشكی، جهاد كشاورزی و حتی خود وارد كننده ها، بندر انزلی با مشكل رسوب كالا و توقف 60 روزه مواجه می باشد كه تلاش می شود این مشكلات كاهش یافته و مدت زمان ترخیص كالا در این بندرگاه به 30 روز كاهش یافته و اختلال های بین دستگاه های اجرایی از بین برود.
معاون اقتصادی معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به ضرورت لایروبی تالاب انزلی در امتداد توسعه گردشگری این شهر ساحلی اضافه كرد: با عنایت به مشكلات موجود درباب لایروبی تالاب بین المللی انزلی بعنوان یك ثروت ملی مقرر شد تا بنادر و دریانوردی با هماهنگی استانداری گیلان لایروبی قسمتی از تالاب را انجام داده تا شرایط بهتری برای گردشگری بندرانزلی فراهم گردد.
شیركوند اشاره كرد: با عنایت به بازدید از كشتی میرزا كوچك خان، مقرر شد این كشتی در مدت چهار ماه آینده راه اندازی و به حركت در آید تا گردشگری گیلان و بندرانزلی بیشتر از پیش رونق یابد.
به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، معاون اقتصادی معاون اول رئیس جمهور به همراه مدیر كل حوزه معاونت هماهنگی و نظارت، رئیس امور اقتصادی و بازرگانی، رئیس امور تولیدی و زیربنایی و مدیر حوزه معاونت اقتصادی معاون اول رئیس جمهور و همین طور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان از ظرفیت های توسعه ای بندرگاه انزلی بازدید كرد.
بازدید از ظرفیت های منطقه آزاد انزلی حضور در جلسه اقتصاد مقاومتی گیلان از برنامه های سفر معاون اقتصادی اسحاق جهانگیری است.
بندرگاه انزلی با 10 پست اسكله و امكان تخلیه و بارگیری بیشتر از شش میلیون تن كالا در سال بزرگترین و مجهزترین بندرگاه ایرانی حاشیه دریای خزر شمرده می شود.منبع:

1398/08/10
14:39:21
5.0 از 5
4364
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش