مدیر طرح های شركت ملی صنایع پتروشیمی كشور:

مشكل تامین خوراك اتان پتروشیمی گچساران برطرف شد

مشكل تامین خوراك اتان پتروشیمی گچساران برطرف شد به گزارش آنی بازار ایرنا- مدیر طرح های شركت ملی صنایع پتروشیمی كشور اظهار داشت: با برنامه ریزی صورت گرفته مشكل تامین خوراك اتان كارخانه پتروشیمی گچساران برطرف شده و در این زمینه مشكل خاصی وجود ندارد.


علی محمد بساق زاده روز سه شنبه در بازدید از پتروشیمی گچساران اضافه كرد: با رفع این مشكل سالانه یكهزارو ۲۵۰ تن خوراك اتان از پالایشگاه بید بلند بهبهان به كارخانه پتروشیمی گچساران منتقل می شود.
وی بیان كرد: تابحال اقدامات شایان توجهی در زمینه رفع مشكلات پتروشیمی گچساران برداشته شده و این روند ادامه دارد.
بساق زاده اظهار نمود: در جلسه هفته گذشته با وزیر نفت، معاونین وی و مدیران شركت صنایع پتروشیمی خلیج فارس برتكمیل شدن پتروشیمی گچساران و صنایع پایین دستی تاكید شد و امیدواریم این مساله كمك بسیاری به رفع موانع این طرح اقتصادی داشته باشد.
مدیرعامل پتروشیمی گچساران در این بازدید اضافه كرد: بخش عمده ای از مشكلات به وجود آمده این طرح اقتصادی ناشی از شرایط تحریم هاست كه تابحال تدابیر لازم در این زمینه انجام شده است.
مسعود شفیعی ابراز كرد: الان منابع مالی لازم در برنامه ای فشرده برای خرید تجهیزات و ادامه ساخت كارخانه تامین گردیده است.
وی میزان سرمایه گذاری ارزی این طرح اقتصادی را ۵۳۰ میلیون یورو اعلام نمود و اضافه كرد: تاكنون۳۰۳ میلیون یورو برای ساخت این مجتمع هزینه شده كه گامی بلند برای تحقق تولید و اشتغال در این طرح اشتغالزاست.


شفیعی افزود: عملیات ساخت این كارخانه ۶۱ درصد پیشرفت فیزیكی دارد و درصورت بهره برداری از آن بیشتر از یك هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می شود.
وی اظهار داشت: بعد از بهره برداری از این طرح صنعتی، سالانه یك میلیون تن اتیلن تولید كه خوراك پتروشیمی های خط دنا شامل بروجن، دهدشت، ممسنی و كازرون تأمین خواهد شد.
شفیعی به سایر محصولات این شركت اشاره نمود و اظهار داشت: پتروشیمی گچساران در آینده تولید كننده سالانه ۸۴ هزار تن سی تری پلاس C۳+خواهد بود.
وی افزود: گاز متان مورد نیاز این طرح ۵۳ هزار و ۹۰۰ مترمكعب بر ساعت از خط سراسری و نیز برق این طرح به میزان ۵۰ مگاوات از طرف شركت برق منطقه خوزستان تامین می گردد.
شفیعی با اشاره به اینكه این طرح در زمینی به مساحت ۱۵۷ هكتار ساخته شده اظهار داشت: تامین آب این طرح از سد كوثر با لوله ۲۸ اینچی به ظرفیت یكهزار و ۷۶۰ مترمكعب بر ساعت و به طول ۲۷ كیلومتر تامین می شود.
وی افزود: با عنایت به حمایت همه جانبه هلدینگ خلیج فارس، امید است در آینده نزدیك شاهد فعال شدن مجدد این پروژه و اتمام عملیات نصب مكانیكی در نیمه اول سال ۱۴۰۰ باشیم.
بر اساس این گزارش، پتروشیمی گچساران در آینده سالانه یك میلیون و ۲۵۰ هزار تن خوراك اتان خودرا از پالایشگاه بیدبلند بهبهان دریافت خواهدنمود كه با بهره برداری از این طرح سالانه یك میلیون تن اتیلن از این كارخانه تولید و روانه بازارهای مربوطه خواهد شد.منبع:

1398/08/14
23:29:32
5.0 از 5
4108
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , تولید
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش