مشاركت مركز همكاریهای خاورمیانه ژاپن با وزارت نیرو

مشاركت مركز همكاریهای خاورمیانه ژاپن با وزارت نیرو آنی بازار: مشاور وزیر نیرو در امور بین الملل و مدیرعامل مركز همكاریهای خاورمیانه ژاپن(JCCME) در نشستی زمینه های توسعه همكاری دو طرف در زمینه های آموزش را مورد بررسی قرار دادند.


به گزارش روز جمعه پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، محمدعلی فرحناكیان در حاشیه برگزاری همایش مركز مدیریت منطقه آب شهری در تهران با هیروتو مدیرعامل مركز همكاریهای خاورمیانه ژاپن درباب برگزاری دوره های آموزشی و سمینارهای تخصصی با حضور مربیان و اساتید ژاپنی دیدار و گفت و گو كرد.
مشاور وزیر نیرو در امور بین الملل در مورد این دیدار اظهار داشت: برمبنای مذاكرات انجام شده مقرر است با همكاری طرف ژاپنی در سال ۲۰۲۰ میلادی پنج دوره آموزشی و ۶ سمینار تخصصی در حوزه آب و برق اجرا نماییم.
فرحناكیان با یادآوری اینكه عناوین دوره ها در اختیار طرف ژاپنی قرار گرفته است، اشاره كرد: مقرر است بعد از تایید طرف ژاپنی و اعلام به ایران، حداكثر ظرف یك ماه برنامه زمانی مشخص برای اجرای منظم دوره ها در سال ۲۰۲۰ را ارائه و سپس اجرای دوره ها را آغاز نماییم.
وی تصریح كرد: با توافق طرفین علاوه بر اجرای دوره های آموزشی در ژاپن به منظور بهره مندی بیشتر متخصصان، از حضور مربیان و اساتید ژاپنی در كشورمان استفاده می نماییم.
سرپرست مركز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق به سوژه گرمایش كره زمین و استفاده از تجربیات ژاپن دراین زمینه اشاره نمود و اظهار داشت: در این جلسه در امتداد كمك به كاهش مصرف انرژی درباب راه اندازی ساختمان های بدون استفاده از انرژی های فسیلی و دارای سیستم گرمایش، سرمایش و تهویه برای ایجاد یك ساختمان بعنوان نمونه در یكی از مراكز دانشگاهی ایران توافق كردیم.
فرحناكیان بررسی و سنجش دقیق میزان اثرگذاری دوره های آموزشی با همكاری طرف ژاپنی را از دیگر توافق انجام شده در این جلسه عنوان نمود.منبع:

1398/09/16
23:58:42
5.0 از 5
4827
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش