ایفوگرافیك صندوق بین المللی پول:

رشد اقتصادی مناطق مختلف جهان در سال ۲۰۲۰ چقدر است؟

رشد اقتصادی مناطق مختلف جهان در سال ۲۰۲۰ چقدر است؟ آنی بازار: جدیدترین گزارش صندوق بین المللی پول نشان میدهد كه بیشترین رشد اقتصادی 2020 در كشورهای در حال توسعه و اقتصادهای نوظهور آسیایی رقم خواهد خورد.


صندوق بین المللی پول(IMF) اخیرا گزارش چشم انداز اقتصادی جهان در سال ۲۰۲۰ را منتشر نموده است. این گزارش نشان میدهد كه در سال ۲۰۲۰ رشد اقتصادی به ۳.۳ درصد می رسد.
براساس این گزارش، رشد اقتصادی جهان به روند كشورهای در حال توسعه و اقتصادهای نوظهور بستگی دارد. چونكه رشد اقتصادی در كشورهای توسعه یافته نزدیك به سطح فعلی تثبیت شده است.
علایمی نیز وجود دارد كه احیانا امسال كاهش روند تولید و تجارت رو به انتها باشد. این مساله تا حدی به علت بهبود روند تولید خودرو پس از اختلال های به وجود آمده برای تطابق با استانداردهای جدید محیط زیستی است. همین طور توافق تجاری فاز ۱ چین و آمریكا نیز در صورت پایدار بودن، می تواند اثرات منفی تنش های تجاری بر تولید ناخالص جهانی را تا انتهای سال ۲۰۲۰، از ۰.۸ درصد به ۰.۵ درصد كم كند. بخش خدمات اقتصاد جهان، همچنان در حال رشد است و هزینه های مصرف كننده نیز با رشد پایدار دستمزدها به نفع این بخش است.
صندوق بین المللی پول پیش بینی می كند كه در اقتصادهای توسعه یافته، رشد اقتصادی از ۱.۷ درصد در سال ۲۰۱۹ به ۱.۶ درصد در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ برسد.
اقتصادهای وابسته به صادرات مانند آلمان از بهبود تقاضای خارجی بهره مند می شوند، در صورتیكه رشد اقتصادی آمریكا با كاهش اثر محرك های مالی كاهش پیدا می كند.
اما رشد در اقتصادهای در حال توسعه و نوظهور سریع تر از دیگر اقتصادهای دنیاست. صندوق بین المللی پول پیش بینی می كند كه رشد این اقتصادها از ۳.۷ درصد در سال ۲۰۱۹ به ۴.۴ درصد در سال ۲۰۲۰ افزایش یابد.
با وجود این پیش بینی ها، صندوق بین المللی پول نسبت به رشد اقتصادی امسال نگران است و می نویسد: «روند صعودی در رشد اقتصاد جهانی كاملا نامشخص است و اطمینانی به آن وجود ندارد. چونكه این رشد اقتصادی به اقتصادهای پرخطری مانند آرژانتین، ایران، تركیه، برزیل، هند و مكزیك بستگی دارد.»
منبع:

1398/11/05
23:23:54
5.0 از 5
4204
تگهای خبر: اقتصاد , تجاری , تولید , خدمات
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش