اقتصاد آلمان متوقف گردید

اقتصاد آلمان متوقف گردید آنی بازار: رشد اقتصادی آلمان در سه ماهه پایانی سال 2019 صفر درصد اندازه گیری شد.


به گزارش آنی بازار به نقل از نیویورك تایمز، مركز آمار آلمان در گزارشی اعلام نمود بزرگ ترین اقتصاد اروپا در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۹ هیچ رشدی نداشته است كه این رشد، ضعیف ترین رشد اقتصادی آلمان در طول هفت سال اخیر شمرده می شود. هم چنین در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نیز رشد اقتصادی ۰.۴ درصد اندازه گیری شده كه ۰.۲ درصد كمتر از رشد مشابه منتهی به دوره قبل بوده است. هر چند این مركز از ذكر دلیل این كاهش رشد محسوس خودداری كرده اما بنظر می رسد قسمتی از این كاهش متاثر از ریسك های تجاری بوده است.
روزی كالتروف، كارشناس مسائل اقتصادی اروپا در موسسه " آكسفورد اكونومیكس" اظهار داشت: نتایج ویروس كرونا بر زنجیره تامین جهانی احیانا روی عملكرد منطقه یورو و آلمان نیز موثر خواهد بود.
آلمان بعنوان سومین صادر كننده بزرگ در جهان تحت تاثیر جنگ تجاری و شیوع ویروس كرونا با كاهش شدید تقاضای وارداتی روبه رو شده است. ۲۰ درصد رشد اقتصادی آلمان بر عهده بخش تولید است كه در مقایسه با خیلی از كشورهای توسعه یافته سهم بالایی محسوب می شود: تنها ۹ درصد رشد اقتصادی انگلیس و ۱۰ درصد رشد اقتصادی آمریكا مربوط به رشد بخش تولید است.
اندرو كنینگهام، تحلیلگر موسسه " كپیتال اكونومیكس" اظهار داشت: این احتمال وجود دارد كه ركود اقتصادی آلمان در نیمه نخست امسال نیز ادامه داشته باشد. ادامه روند بی نظمی در زنجیره تامین از جانب چین نتایج زیادی خواهد داشت.
بتازگی آمریكا تهدید كرده است تعرفه بر روی واردات محصولات آلمانی را به ۲۵ درصد افزایش دهد و این تهدید در صورت عملی شدن دارای نتایج زیادی برای اقتصاد آلمان خواهد بود چونكه آلمان بزرگ ترین صادركننده اروپایی به آمریكا شمرده می شود.
آلمان یك سوم كل حجم تولیدات ناخالص داخلی منطقه یورو را در اختیار دارد اما سال قبل رشد اقتصادی بسیار ضعیفی را تجربه نمود. افزایش مناقشات تجاری بین آمریكا و چین، تهدید آمریكا به وضع تعرفه بر واردات محصولات اروپایی و مساله برگزیت همچون دلیلهای اصلی كاهش رشد اقتصادی آلمان در سال قبل عنوان شده است.
متوسط رشد اقتصادی آلمان در بازه زمانی ۱۹۷۱ تا ۲۰۱۹ معادل ۱.۹۹ درصد بوده است كه بالاترین رقم ثبت شده مربوط به رشد ۷.۲ درصدی سه ماهه نخست سال ۱۹۷۳ و كمترین رشد نیز رشد منفی ۶.۹ درصدی سه ماهه نخست سال ۲۰۰۹ بوده است.

منبع:

1398/12/07
11:54:31
5.0 از 5
4224
تگهای خبر: اقتصاد , تجاری , تعرفه , تولید
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش