نوار رشدهای متوالی اقتصاد آمریكا قطع شد

نوار رشدهای متوالی اقتصاد آمریكا قطع شد به گزارش آنی بازار رشد اقتصادی آمریكا در سه ماهه نخست سال جاری به منفی پنج درصد رسید.


به گزارش آنی بازار به نقل از اسوشتیدپرس، وزارت بازرگانی آمریکا آمار رشد نهایی سه ماهه نخست سال جاری را اعلام نمود که بر این اساس نرخ رشد اقتصادی این کشور منفی پنج درصد اندازه گیری شده که این رقم ۷.۸ درصد کمتر از سه ماهه قبل و ۰.۲ درصد کمتر از نرخ رشد پیشبینی شده قبلی بوده است.
اصلی ترین دلیل ثبت این رشد که بدترین عملکرد بزرگ ترین اقتصاد جهان از سه ماهه پایانی سال ۲۰۰۸ به حساب می آید مربوط به انتشار گسترده ویروس کرونا در سطح جهان بوده است که تابحال جان بیشتر از ۱۰۰ هزار نفر را در آمریکا گرفته است.
مارک زندی، کارشناس مسائل اقتصادی در موسسه " مودی آنالتیکس" اظهار داشت: اقتصاد جهانی تا قبل از آمدن ویروس کرونا هم به علت جنگ تجاری تضعیف شده بود و به نظر می آید روند نزولی ادامه یابد و در بر روی همان پاشنه بچرخد.
انتظار می رود نیمه نخست سال جاری اقتصاد آمریکا ۴۰ درصد کوچک شود که در صورت تحقق، بدترین عملکرد تاریخ معاصر این کشور خواهد بود. این مقدار حتی از رکورد قبلی ثبت شده در بحران مالی ۱۹۲۹ هم بیشتر خواهد بود.
علاوه بر نتایج مربوط به ویروس کرونا، تنش های بین آمریکا و چین هم در ایام اخیر بر سر نقش چین در انتشار کرونا و مسئله هنگ کنگ رو به وخامت رفته است و کارشناسان نگرانند این تنش ها به دور تازه ای از جنگ تجاری دامن زده و رشد آمریکا را بیشتر از پیش کم کند.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که برای پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده حساب ویژه ای بر روی مسائل اقتصادی باز کرده است و پیش تر هم عملکرد اقتصادی این کشور در دوران ریاست جمهوری خویش را برترین عملکرد اقتصادی در طول تاریخ خوانده بود.
متوسط رشد اقتصادی فصلی آمریکا در بازه زمانی ۱۹۴۷ تا ۲۰۱۹ معادل ۳.۲۱ درصد بوده است که بالاترین رشد ثبت شده مربوط به رشد ۱۶.۷ درصدی سه ماهه نخست سال ۱۹۶۷ و کمترین رشد ثبت شده هم مربوط به سه ماهه نخست سال ۱۹۵۸ با منفی ۱۰ درصد بوده است.1399/03/09
10:20:29
5.0 از 5
2731
تگهای خبر: اقتصاد , بازرگانی , تجاری , چك
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش